"Мій найбільший страх — заразити ковідом інших". Історія 14-річного буковинця, який вакцинувався

"Мій найбільший страх — заразити ковідом інших". Історія 14-річного буковинця, який вакцинувався

"Мій найбільший страх — заразити ковідом інших". Історія 14-річного буковинця, який вакцинувався
На фото Андрій Коваль. Джерело: Суспільне Буковина

14-річний чернівецький школяр Андрій Коваль вакцинувався від коронавірусу. Хлопець дотепер не хворів COVID-19. Щепився, бо так вважає за потрібне та боїться заразити інших.

Про це він розповів журналістам Суспільного.

Школяр вакцинувався препаратом Pfizer у поліклініці. За його словами, він не боявся імунізуватись і добре почувався опісля. Андрій вакцинувався від коронавірусу першим у своєму класі. Тепер щепитися планують і декілька його однокласниць.

"В інтернеті багато неправди можна прочитати і я не захочу вакцинуватися. Тому мені все мама розповідала, — говорить хлопець. — Боюся когось заразити й ця людина помре. Це найбільший мій страх".

Мати Андрія Наталія розповіла, що перед щепленням проконсультувалися з педіатром та імунологом. Сама вакцинувалася ще влітку, разом з 72-річною бабусею. Жінка вирішила вакцинувати сина відразу, коли дозволили щепити дітей від 12 років.

Коли вакцини ще не були у загальному доступі, через ускладнення від COVID-19 померли двоє родичів Андрія. Нещодавно коронавірусом перехворіла його тітка, каже Наталія.

Загалом в області щеплення отримали понад дві тисячі дітей. За словами координаторки з вакцинації Оксани Знак, ніхто з них не мав важких побічних реакцій. Вакцинацію діти переносять легше, аніж дорослі, в яких на декілька днів підвищується температура, відчувається слабкість чи болить рука.

Що відомо

  • В Україні рекомендують вакцинувати дітей від 12 років за наявності усіх рутинних щеплень. Імунізують дітей препаратом Pfizer. Згідно з дослідженнями Центру з контролю й профілактики захворювань США, ефективність від щеплення для дітей складає 93%. У країнах Європи, США, Канаді, Австралії й інших країнах також застосовують препарат Pfizer для вакцинації дітей.
  • 25 лютого у Чернівецькій області почали щепити від коронавірусу. Першим вакцинували дитячого анестезіолога Олександра Тесліцького. Охочі щепитися можуть зробити це у пунктах вакцинації.
  • Станом на 2 грудня в області першою дозою щепили 249 184 людей, що складає 27,69% населення. Другою дозою імунізували 210 965 людей.

Читайте також

"Читаю МОЗ, а не коментарі". Історія буковинця, який щепився від COVID із синдромом та алергією

Вибір редакції

На початок