"Читаю МОЗ, а не коментарі". Історія буковинця, який щепився від COVID із синдромом та алергією

"Читаю МОЗ, а не коментарі". Історія буковинця, який щепився від COVID із синдромом та алергією

"Читаю МОЗ, а не коментарі". Історія буковинця, який щепився від COVID із синдромом та алергією
Суспільне Буковина

Буковинець Віктор Пивоваров, який має спадковий синдром та алергію на ліки, вакцинувався від коронавірусу. Про щеплення думав понад три місяці — читав статті міністерства охорони здоров'я та говорив з терапевткою.

Про це він розповів журналістам Суспільного.

У Пивоварова синдром,Синдром Кріста-Сіменса-Турена. Це генетичне захворювання. який вражає опорно-руховий апарат, легені та інші органи. Через свій діагноз чоловік періодично перебуває на стаціонарному лікуванні. За його словами, довго не вакцинувався, бо не знаходив коректну інформацію.

"Більше турбувався про стан свого здоров’я. Я не звертаю уваги на коментарі якихось сторонніх джерел чи людей. Більше зважав на відомих лікарів і статті МОЗ", — говорить Віктор.

Синдромом, який вражає опорно-руховий апарат та легені. На Буковині від COVID вакцинувався чоловік
Віктор отримав другу дозу вакцини Pfizer. Суспільне Буковина

Чоловік обрав для вакцинації препарат Pfizer. Перед цим консультувався зі своєю сімейною лікаркою. За словами Пивоварова, після вакцинації почувається добре, ускладнень не було.

"Якби вони були, то алергічна реакція проявилась би одразу. Тому що я неодноразово приймав ліки, які в мене викликали алергію. Тобто нічого такого не відбулось і це вже заслуговує довіри", – каже Пивоваров.

Синдромом, який вражає опорно-руховий апарат та легені. Історія буковинця, який щепився від COVID-19
Пивоваров після другої дози вакцини. Суспільне Буковина

За період пандемії Пивоваров не хворів на COVID-19. За словами імунологині Аліни Дашкевич, людям із хронічними хворобами рекомендують вакцинуватись проти коронавірусу.

Що відомо

  • З 20 листопада в Чернівецькій області центри масової вакцинації від COVID-19 змінили графік роботи. Вони працюють щоденно з 8:00 до 20:00

Читайте також

“Довіряю людям, які мене врятували”. Історія буковинця, який вакцинувався після інфаркту

На початок