COVID у невакцинованих хворих на діабет протікає у важкій формі – лікарка з Кропивницького

COVID у невакцинованих хворих на діабет протікає у важкій формі – лікарка з Кропивницького

COVID у невакцинованих хворих на діабет протікає у важкій формі – лікарка з Кропивницького
Суспільне: Кропивницький

COVID у невакцинованих хворих на діабет протікає у важкій формі, розповіла Суспільному лікарка-ендокринолог з Кропивницького Неля Чернявська. Каже: єдиний спосіб уберегтися від тяжкого перебігу захворювання — вакцинація.

"На фоні коронавірусу глюкоза крові стає дуже великою, це може бути і 20, 30 і 40. А протікання інфекції на фоні цукрового діабету завжди важче. Тут не може бути двох думок, тільки вакцинація".

Говорить, абсолютним протипоказом до вакцинації є анафілактична реакція з втратою свідомості і порушенням життєво-важливих показників організму на введення першої вакцини.

Лікарка розповіла, для хворих на COVID з цукровим діабетом ускладнюється підбір ліків.

"Один з препаратів, яким лікується COVID, це гормональні препарати, які підвищують рівень глюкози в крові, а ще й саме захворювання підвищує глюкозу в крові".

У кропивничанки Вікторії Шкабой цукровий діабет виявили у 14 років. Говорить, глюкометр, використовує декілька разів на день, для того, щоб виміряти рівень глюкози в крові. Відповідно до рівня глюкози підбирає дозу інсуліну. Без цього набору не може вийти з дому.

Каже, знає, що через свою хворобу вона у групі ризику захворіти на COVID, тому вирішила вакцинуватися. Першу дозу отримала у квітні, другу — в червні. Розповідає, після щеплення слідкувала за тим, як змінювався рівень цукру.

"Коли мені вводили першу дозу, то в мене трохи стрибав рівень цукру, але я це пов’язую не з вакцинацією, а саме з хвилюванням, а коли отримувала другу дозу, то все було гаразд".

Вакцинуватися жінці порадив її сімейний лікар Дмитро Корольков. Він говорить, люди з цукровим діабетом, з гіпертонічною хворобою, з ураженням нирок, можуть важко переносити коронавірусну інфекцію, тому їх треба вакцинувати в першу чергу.

Каже, з 20 його пацієнтів, які мають цукровий діабет, половина вакцинувалися від коронавірусу.

"Хочу зауважити, якщо людина з якоюсь хворобою повинна постійно приймати якісь ліки, то ми їх приймаємо. Але саме перед вакцинацією не треба приймати ніяких нових ліків. Від цього може бути реакція організму, може бути запальний процес, зростає сприйнятливість до інших хвороб у людини, цього не треба боятися і не треба цього чекати".

За словами керівника департаменту охорони здоров'я області Олега Рибальченко, кількість людей з діабетом, які в області провакцинувалися від COVID, не рахують.

Читайте також

На початок