Рада знову продовжила "особливий статус" Донбасу

Рада знову продовжила "особливий статус" Донбасу

Рада знову продовжила "особливий статус" Донбасу
УНІАН

Верховна рада продовжила на 1 рік до 31 грудня 2022 року строк дії особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Відповідний законопроєкт № 6343 підтримали 317 депутатів.

Згідно з нинішньою редакцією цього закону він набирає чинності тільки після проведення місцевих виборів на непідконтрольних територіях та визнання їх з боку ОБСЄ вільними і демократичними.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють винятково органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • виведення незаконних збройних формувань;
  • гарантії вільного волевиявлення;
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.

Що відомо

  • У грудні 2020 року Верховна рада продовжила дію закону про особливий статус окупованих територій Донбасу, який був прийнятий у 2014 році до 31 грудня 2021 року без змін, окрім дати.
  • 7 грудня до Ради внесли законопроєкт, який передбачає продовження можливості введення особливого порядку самоуправління в окупованих районах Донецької та Луганської областей.
  • Наприкінці 2019 року президент Володимир Зеленський запропонував зміни до окремих положень Конституції щодо адміністративно-територіального устрою без закріплення особливого статусу ОРДЛО.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок