Удвічі більше за норму. У Львові майже 6 тисяч захисних споруд підходять для укриття

Удвічі більше за норму. У Львові майже 6 тисяч захисних споруд підходять для укриття

Удвічі більше за норму. У Львові майже 6 тисяч захисних споруд підходять для укриття
Суспільне Львів

У Львові обстежили споруди, які можна використовувати у випадку надзвичайної ситуації. З 6 з половиною тисяч приміщень, які перевірила комісія, майже 6 тисяч підходить для укриття. Це вдвічі більше, ніж необхідно, аби забезпечити усіх львів’ян укриттями. Про це Суспільному повідомив керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Віктор Іваніцький.

Площа підвалу житлового будинку, що на вулиці Під Голоском, становить 600 квадратних метрів. За потреби там зможуть знайти укриття близько тисячі людей. А мешкають у будинку – 300.

"Це приміщення є просторе, коридори великі. При будь-яких надзвичайних ситуаціях мешканці можуть там спокійно на деякий час заховатися. Приміщення має доступ до питної води, там можна доставляти унітази, є вихід для каналізації. Також приміщення обладнане додатковими аварійними виходами. В разі потреби вікно вибивається і робиться додатковий вихід", — каже директорка комунального підприємства "Варшавська - 407" Оксана Гудьо.

Укриття на вулиці Варшавській
Укриття на вулиці Варшавській. Суспільне Львів

На будинках, де є укриття, мають бути відповідні написи. Також мешканці можуть дізнатися про розташування укриття у своєму комунальному підприємстві.

"Якщо в будинку немає підвальних приміщень, є такі будинки, які без фундаментів, без підвалів взагалі, то тоді мешканці мають бути проінформовані, де буде їхнє укриття у разі надзвичайної ситуації", — додає Оксана Гудьо.

Укриття на вулиці Варшавській
Укриття на вулиці Варшавській. Суспільне Львів

Підземні паркінги новобудов теж можна використовувати як укриття. Таких у місті близько сотні. Половину з них збудували за новими вимогами.

"За інформацією інспекції вже близько 50 підземних паркінгів в житлових будинках збудовано і вони фактично є більш комфортні для укриття. Там вже є крани, тепло, світло і навіть приміщення з туалетом", — каже керуюча справами виконавчого комітету міськради Наталія Алєксєєва.

Підземний паркінг
Підземний паркінг. Суспільне Львів

Мешканці Львова повністю забезпечені укриттями, каже керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Іваніцький.

"Відповідно до тих критеріїв, які встановила держава, у нас 197% підвалів, в яких можуть укритись мешканці. 584 підвали, на жаль, за різними критеріями не підходять під укриття. Тобто мешканці цих будинків будуть укриватися в інших спорудах", — каже Віктор Іваніцький.

Читайте також: Обстеження захисних споруд та укриттів. Як це відбувається у Львові

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок