Разом із мінімальною зарплатнею в Україні зріс ЄСВ для ФОПів

Разом із мінімальною зарплатнею в Україні зріс ЄСВ для ФОПів

Разом із мінімальною зарплатнею в Україні зріс ЄСВ для ФОПів
Суспільне

З 1 грудня мінімальна заробітна плата в Україні становитиме 6500 гривень, а мінімальний страховий внесок ЄСВ 1430 гривень.

Відповідні суми затверджені законом України про держбюджет-2021.

Згідно з законом про держбюджет, мінімальна заробітна плата у місячному розмірі із 1 січня 2021 року становить 6000 гривень, а з 1 грудня становитиме 6500 гривень. Єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) становить 22% від мінімальної зарплати.

Читайте також: Які податки хочуть змусити платити самозайнятих осіб. Розповідає експерт

Зазначається, що вказати зміну розміру ЄСВ потрібно буде в податковій декларації за 2021 рік: з 1 по 11 місяць у розмірі 1320 грн, у 12-му місяці — 1430 грн. ФОП подаватиме одну декларацію (про єдиний податок і про ЄСВ), а не дві окремі — у її складі буде окремий звіт щодо ЄСВ.

Що відомо

  • За бюджетною декларацією на 2022-2024 роки мінімальний розмір заробітної плати з 2024 року планується підвищити до 7665 гривень.
  • Раніше Президент Володимир Зеленський підписав указ про збільшення мінімальної заробітної плати медичним працівникам.
  • Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок