“Довіряю людям, які мене врятували”. Історія буковинця, який вакцинувався після інфаркту

“Довіряю людям, які мене врятували”. Історія буковинця, який вакцинувався після інфаркту

“Довіряю людям, які мене врятували”. Історія буковинця, який вакцинувався після інфаркту
Суспільне Буковина

Чернівчанин Володимир Антонюк вакцинувався від COVID-19 після того, як пережив інфаркт та операцію на серці. Дві дози вакцин переніс без ускладнень. Дотепер Володимир не хворів COVID-19.

Про це він розповів журналістам Суспільного.

Володимир переніс інфаркт у березні минулого року.

"Працював-працював, а там трапилась така штука, називається інфаркт міокарда. Несподівано. Мене привезли швидкою. Зробили операцію на серце, вставили три стентиСтент — це мініатюрний пристрій, який дозволяє відновити просвіт судини зсередини. Стент "відкриває" блокований кровотік, відновлюючи живлення клітин міокарда.", — розповідає Володимир.

Чоловік щепився єдиною на той момент вакциною в області — AstraZeneca. Перед вакцинацією порадився з сімейною лікаркою.

"Довіряю доказовій медицині, яка мене рятувала. Я не міг не довіряти тим людям, які мене врятували", — каже Володимир.

За словами імунологині Аліни Дашкевич, людям з серцево-судинними хворобами найкраще вакцинуватись мРНКМатрична рибонуклеїнова кислота — тип РНК, що відповідає за перенесення інформації про первинну структуру білків від ДНК до місць синтезу білків.-вакцинами: Pfizer та Moderna. Вакцинуватись можна через кілька тижнів після інфаркту.

Що відомо

  • Серцево-судинні хвороби є причиною 68% випадків смерті серед громадян України, повідомляють в Національній службі здоров'я України.
  • 25 лютого у Чернівецькій області почали щепити від коронавірусу. Першим вакцинували дитячого анестезіолога Олександра Тесліцького. Охочі щепитися можуть зробити це у пунктах вакцинації.
  • Станом на 26 листопада в області першою дозою щепили 240 815 людей, що складає 26,97% населення. Другою дозою імунізували 192 762 людей.
  • Раніше у "Юності Буковини" відкрили пункт допомоги з генерування COVID-сертифікатів у застосунку "Дія". Туди можна звернутися, якщо виникають труднощі з отриманням сертифікату про вакцинацію.
На початок