"Технічно підготувалися". Китай не планує переносити Олімпіаду через появу нового штаму COVID-19

"Технічно підготувалися". Китай не планує переносити Олімпіаду через появу нового штаму COVID-19

"Технічно підготувалися". Китай не планує переносити Олімпіаду через появу нового штаму COVID-19
AP

І упевнені в тому, що зможуть провести "безпечні" Олімпійські ігри.

Влада Китаю запевнила, що новий штам коронавірусу не вплине на проведення Олімпіади-2022.

У листопаді Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про появу нового штаму коронавірусу, який отримав назву "Омікрон". Новий різновид коронавірусу підтвердили вже у 19 країнах, у тому числі у Японії, де влітку 2021-го відбулися літні Олімпійські Ігри.

На початку 2022 року Пекін прийматиме зимову Олімпіаду та Паралімпіаду. І у Китаї впевнені: готові проводити Ігри навіть за таких епідемічних умов.

Що сказали у Китаї щодо Олімпіади-2022?

У Китаї упевнені, що Олімпіада-2022 не буде переноситися. Ігри мають розпочатися 4 лютого і тривати упродовж наступніх 16 днів.

"Без сумніву, це стане своєрідним викликом нашим зусиллям в аспекті запобігання та контролю вірусу. Але Китай має досвід у запобіганні та контролі коронавірусу. Повністю упевнені, що Китай буде готовий приймати зимову Олімпіаду, як і планувалося, та проведе її успішно", - зазначив пресатташе міністра закордонних справ Чжао Ліцзянь.

Схожим чином коментують можливість проведення зимової Олімпіади і органи охорони здоров'я Китаю. Там вважають, що проробили достатню роботу для того, щоб знизити ризики розповсюдження хвороби.

"Китай уже провів хорошу роботу з технічної підготовки. У нас є багато напрямків технічних досліджень, включаючи попередні дослідження дезактивованих вакцин та вакцин на основі білків".

Що відомо

  • Менш ніж за два тижні було скасовано зимову Універсіаду-2021
Читайте також: Зимову Універсіаду-2021 скасували менше ніж за два тижні до початку змагань: у чому причина
  • Учені перевіряють вплив нового штаму коронавірусу на швидкість передачі від одного носія до іншого та на ефективність існуючих вакцин.
  • Через пандемію коронавірусу МОК раніше переніс Олімпіаду-2020 на 2021 рік.
  • У березні влада Китаю пропонувала учасникам Олімпіади-2022 вакцину від коронавірусу.
  • Відвідати церемонію відкриття Олімпіади-2022 має президент Росії Володимир Путін. Лідери інших країн, зокрема президент США Джо Байден, готові влаштувати їй дипломатичний бойкот.
Читайте також: Президент Росії відвідає Олімпіаду-2022 попри дискваліфікацію країни: чому це можливо

Вибір редакції

На початок