Якщо не скажемо "Так", Богу не потрібен такий народ: як у Чернігові агітували прийти на Референдум

Якщо не скажемо "Так", Богу не потрібен такий народ: як у Чернігові агітували прийти на Референдум

Якщо не скажемо "Так", Богу не потрібен такий народ: як у Чернігові агітували прийти на Референдум ФОТО: Суспільне Чернігів

1 грудня виповнюється 30 років з Дня проведення Всеукраїнського референдуму щодо проголошення Незалежності України. Тоді, у 1991 році, людям поставили одне питання: "Чи підтверджуєте ви Акт проголошення Незалежності України?". 90,32% громадян тоді ще СРСР відповіли"Так", а першим Президентом України обрали Леоніда Кравчука. На Чернігівщині Незалежність України підтримали 93,74% людей. Напередодні голосування, 30 листопада 1991 року, під час першого ефіру чернігівського телебачення, відбулися дебати між довіреними особами кандидатів у Президенти на Чернігівщині.

Кожен із них за форматом програми мав доповнити фразу "Україна має стати незалежною, бо це дасть змогу..."

Валерій Сарана – довірена особа кандидата у президенти В’ячеслава Чорновола

Україна, якщо стане незалежною, то це дасть змогу нам врешті-решт, вибратися із цією комунальної квартири, у якій ми жили десятки років. Ми просто зможемо зажити по-людськи, у своїх окремих квартирах, своєю сім’єю. Сім’єю тих народів, які живуть в Україні.

Валерій СаранаФОТО: Суспільне Чернігів

Валерій Сарана

Якщо взяти глибше, то кожна птаха, кожна тварина прагне до свободи, кожен народ в усій історії людства також прагнув до свободи. Якщо ми 1 грудня (1991 року, -ред.) не скажемо "Так" незалежності України, то, очевидно, Богу не потрібен такий народ як українці. Тому, я закликаю вас земляки, 1 грудня все-таки прийти на виборчі дільниці й сказати "Так" незалежній, суверенній Україні.

Василь Литвин – довірена особа кандидата у президенти Ігоря Юхновського

Це дасть змогу здійснити вікову мрію українського народу побудувати свою незалежну, демократичну країну. Дасть можливість створити ринкову, ефективну економіку, яка забезпечить всім жителям України — українцям, росіянам, білорусам і всім, хто проживає на території України, стерпне людське життя. Спочатку хоча б так. Надалі – побудувати сильну, демократичну, правову країну з виходом на європейський рівень. З тим, щоб ми почували себе рівноправною країною, з такими країнами як Франція, Німеччина, Італія. Це буде достойний пам’ятник тим, хто страждав і тим, хто багато витратив сил борючись за сильну, суверенну Україну.

Василь ЛитвинФОТО: Суспільне Чернігів

Василь Литвин

Віктор Демшевський – довірена особа у кандидати у президенти по Чернігівській області Леоніда Кравчука

Україна повинна стати незалежною – тому що, це дасть можливість працьовитому народу України, використовуючи великі природні ресурси, побудувати багату, масштабну країну. І вивести її в перший ряд цивілізованих країн світу.

Віктор ДемшевськийФОТО: Суспільне Чернігів

Віктор Демшевський

Володимир Кузьменко – довірена особа кандидата у президенти Левка Лук’яненка

Це принесе благо всім народам, які населяють нашу українську державу. Я твердо переконаний в тому, що Україна завтра (1 грудня 1991, -ред.) дійсно стане державою, бо громадяни Республіки підтримають Акт Незалежності. Україна здобуде політичний суверенітет, житиме в колі вільних народів світу, користуватиметься всіма перевагами вільної держави. Вона матиме нормальні дипломатичні, економічні стосунки з усіма державами цивілізованого світу. Навіть буде мати економічний суверенітет, тобто використовувати всі наші природні ресурси, все, що є на українській землі, для блага людей, які населяють Україну.

Володимир КузьменкоФОТО: Суспільне Чернігів

Володимир Кузьменко

Україна буде мати екологічний суверенітет і екологічну безпеку. В Україні ніхто і ніколи не буде повертати кудись ріки або ж будувати нові Чорнобилі в густонаселених і квітучих районах.

Україна здобуде міжнародне визнання. Це дасть їй змогу мати прибутки від торгівлі з іноземними державами, самостійно складати угоди, укладати договори з міжнародними організаціями, з державами, сусідами, далекими державами для власної вигоди.

Нарешті, це дасть змогу українцям бути українцями. Не вмерти нашій українській нації. В складі тоталітарної імперії Україна майже втратила свою національну ментальність, почала зникати мова, майже знищена історія, знищена наша культура, наша віра. І тому, Україна має бути тільки незалежною, щоб все це відродити.

Читайте також:

Лампи від світлофора – як софіти, двері – як декорації: так народжувалось чернігівське телебачення

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди