Напад на журналістів "Схем": підсудні не визнають обвинувачення прокурора

Напад на журналістів "Схем": підсудні не визнають обвинувачення прокурора

Напад на журналістів "Схем": підсудні не визнають обвинувачення прокурора
Радіо Свобода

Обвинувачені у справі про напад на знімальну групу "Схем" не визнають своєї провини у формулюванні прокурора та готові надати свої свідчення. Наступне засідання має відбутися 24 грудня, за словами адвоката журналістів Мецгер оскаржуватиме відновлене відео як належний доказ.

Як передає кореспондент Суспільного, про це вони заявили під час засідання у Голосіївському районному суді Києва.

"Суддя сьогодні запитуючи чи визнає мій підзахисний обвинувачення, заявив що не визнає в тому обсязі, який сформульований прокурором. Мій підзахисний продемонстрував що претензії правоохоронних органів не повинні стосуватися діяльності банку", — заявив Юрій Іващенко адвокат Євгена Мецгера.

"Докази буде долучати прокурор, ми будемо висловлювати свою позицію, свої доводи. Якщо будуть підстави заявити клопотання про недопустимість доказів ми будемо їх порушувати", — додав адвокат обвинуваченого.

На думку адвоката Мецгера, обвинувачення не навело належних доказів винуватості його підзахисного і вони готові висловлювати позицію "щодо кожного папірця, запису, тощо".

Сторона захисту переконана, що Мецгер публічно вибачився, проте насправді це немає нічого спільного з його реальною позицією.

Читайте також: Напад на "Схеми" в "Укрексімбанку": журналісти розповіли, як розпочався конфлікт

"Під час допитів Мецгер жодного разу не вибачився перед журналістами, навіть коли ми прямо спитали його про це. Публічна позиція нічого немає спільного з його реальною позицією, щодо завданих ним дій стосовно журналістів", — повідомив Анатолій Попов адвокат потерпілих журналістів Схем.

Він зазначив, що Мецгер буде оскаржувати відновлене журналістами відео, яке в день події видалили співробітники банку. На їх думку це не належний доказу його винуватості у суді.

"Щодо позиції сторони захисту, вони будуть намагатися розказувати що відео, яке прокуратура долучила не є належним доказом, оскільки це відео з інтернету, це не оригінальне відео, а редагований сюжет", — адвокат Попов.

Суддя погодив "необхідність встановлення доказів, які будуть подаватися як прокуратурою, так і стороною захисту і потерпілими".

Адвокат журналістів "Схем" повідомив, що будуть використовувати цю можливість до наступного засідання 24 грудня аби виправити недоліки, які були допущені прокуратурою і досудовим розслідуванням.

Що відомо

  • На знімальну групу програми розслідувань "Схеми" скоїли напад під час інтерв'ю з головою Укрексімбанку Євгеном Мецгером у його кабінеті. Під час запису інтерв’ю до кабінету увійшла охорона, силою забрала у журналістів техніку із записаним матеріалом і утримувала журналістів протягом кількох годин.
  • В Укрексімбанку заявили, що діяли таким чином тому що журналіст "поставив низку питань стосовно клієнтів банку".
  • Уранці 6 жовтня Наглядова рада "Укрексімбанку" відсторонила голову та вибачилася перед журналістами "Схем"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок