Американський словник Merriam-Webster назвав словом року "вакцину"

Американський словник Merriam-Webster назвав словом року "вакцину"

Американський словник Merriam-Webster назвав словом року "вакцину"
Merriam-Webster

Словом року-2021 за версією американського словника Merriam-Webster стала "вакцина".

"У повсякденному вжитку слова є корисними інструментами, за допомогою яких озвучуються твердження, ідеї, прагнення і невизначеності. Але також вони можуть стати рушіями для ідеологічного конфлікту. Саме це сталося з «вакциною» у 2021 році. Перспективне медичне вирішення пандемії, яка перевернула наше життя в 2020 році, також стало політичним аргументом і джерелом розколу", – йдеться в повідомленні на офіційному сайті словника.

Як зазначили у Merriam-Webster, у 2021 році кількість запитів за словом "вакцина" збільшилася на 601% у порівнянні з 2020 та у 1048% — з 2019 роком.

"Інтерес до цього слова був високим від початку пандемії COVID-19, обговорювали фінансування, розробку, тестування і розповсюдження вакцин", – пояснили видавці словника.

Словом 2020 року за версією Merriam-Webster було слово "пандемія".

Що відомо

  • Видавництво HarperCollins, яке випускає тлумачний словник англійської мови, назвало словом року абревіатуру "NFT" або "non-fungible token", що перекладається як "невзаємозамінний токен".
  • “Perseverance” (наполегливість) стало найпопулярнішим словом 2021 року за версію Кембриджського словника. Користувачі шукали його понад 243 тисячі разів.
  • У 2020 році Оксфордський словник не обрав "слово року", оскільки вважав, що минулий рік неможливо було вмістити в одне слово. Тому власне визначення отримав кожен місяць року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок