У Тернополі діти з інвалідністю виготовляли різдвяні іграшки

У Тернополі діти з інвалідністю виготовляли різдвяні іграшки

У Тернополі діти з інвалідністю виготовляли різдвяні іграшки
Суспільне Тернопіль

Ляльки-мотанки для новорічного ярмарку виготовляла молодь з інвалідністю. Це – відвідувачі обласного центру комплексної реабілітації. Про це Суспільному розповіла вихователька центру Оксана Роган. За її словами, почали робити різдвяні іграшки тиждень тому, за цей час виготовили більше сотні прикрас.

Ляльки-мотанки роблять шестеро відвідувачів центру. Це люди з інвалідністю віком від 11 до 24 років. Серед них – Олег Недошитко. Він розповів, які кольори ниток вибрав для своєї ляльки:

"Сукню намотую. Я вибрав блакитний колір. Таку ляльку ніколи не робив".

Оксана Калитюк розповіла, що ляльку-мотанку виготовляє вперше:

"Мені важко було замотувати. Я повішу її на ялинку".

У Тернополі діти з інвалідністю виготовляли різдвяні іграшки
Діти виготовляють ляльки-мотанки. Суспільне Тернопіль

Вихователька центру Оксана Роган каже, що виготовлення іграшок є одним із методів реабілітації:

"Це розвиток творчих здібностей. Пізнавальний процес, пізнавальний розвиток займає надзвичайно важливе місце, залучена не тільки дрібна моторика. Тут наші підлітки мають можливість пізнавати, вчитися чогось нового, розвивати такі процеси, як пам’ять, мислення, бути посидючими, більш терплячими".

Ялинкові прикраси роблять з підручних матеріалів. Про це розповіла директорка обласного центру комплексної реабілітації Наталія Турецька.

"Багато матеріалів ми назбирали самі, багато матеріалів нам принесли наші благодійники, також матеріали ми принесли самі з дому. З підручних засобів можна зробити дуже багато цікавих речей. Ми виготовляли ялинкові прикраси. Ці речі милі, вони мають дуже багато тепла", – каже Турецька.

Різдвяний ярмарок проводитимуть онлайн, каже Наталія Турецька. Почнуть продавати прикраси 1 грудня. Гроші спрямують на потреби центру.

Читайте також

  • У Тернополі провели чемпіонат області з плавання серед осіб з інвалідністю
На початок