Після демонтажу парку динозаврів ділянка у дендропарку Хмельницького потребує відновлення

Після демонтажу парку динозаврів ділянка у дендропарку Хмельницького потребує відновлення

Після демонтажу парку динозаврів ділянка у дендропарку Хмельницького потребує відновлення
Фото: Суспільне Поділля

Двічі звертався до держекоінспекції Хмельницької області хмельничанин Андрій Попик із порушенням природоохоронного законодавства щодо встановлення динозаврів у Дендропарку "Поділля". Про це Суспільному розповів сам Андрій Попик. Начальниця відділу взаємодії з громадськістю та ЗМІ екологічної інспекції області Наталія Сологуб зазначила: на підставі цього звернення будуть вжиті заходи щодо отримання погодження на проведення позапланових заходів. Подробиці Суспільне дізнавалося.

На своїй сторінці у мережі Фейсбук хмельничанин Андрій Попик розмістив пост-невдоволення від парку динозаврів. Розповідає: "Монтаж і демонтаж відбувався за допомогою спецтехніки. Позавчора я прогулювався з дитиною в парку, ділянка повністю зруйнована, вона не придатна для рекреаційних цілей, її природній стан порушено і потребує відновлення".

Андрій Попик двічі звертався до держекоінспекції області. Вперше – коли розпочали встановлення парку динозаврів: "Через 5 днів мені прислали відповідь, що звернення залишається без розгляду, оскільки я не вказав повну юридичну особу, кому належить ділянка".

Друге звернення - сьогодні, 29 листопада, за фактом пошкодження ділянки, зазначає Андрій Попик: "В мене спочатку не хотіли приймати це звернення, сказали, щоб телефонував в управління міської ради по благоустрою. Це ж структура міської ради і вони зробили порушення. Не хотіли приймати, але я наполіг, надіслав їм електронним листом".

Начальниця відділу взаємодії з громадськістю та ЗМІ екологічної інспекції області Наталія Сологуб підтверджує факт звернення хмельничанина Андрія Попика. Розповідає: "В вересні поточного року на адресу екоінспекції надійшло звернення від місцевого мешканця щодо проведення перевірки дендропарку. Враховуючи те, що заявником не було зазначено конкретного суб’єкта господарювання в своєму зверненні, інспекція не мала законних підстав для проведення позапланового заходу".

В сьогоднішньому зверненні, розповідає Наталія Сологуб, житель обласного центру зазначив балансоутримувача. Тому на підставі цього звернення, каже, будуть вжиті заходи щодо отримання погодження на проведення позапланових заходів. "Після чого буде проведена перевірка і, в разі виявлених порушень, будуть притягнуті до відповідальності посадові особи. І якщо будуть виявлені порушення, то будуть нараховані збитки", - додає Наталія Сологуб.

Юрист громадської організації "Подільська правова ліга" Андрій Місяць зазначає: дендропарк "Поділля" зареєстрований як дендрологічний парк та відноситься до природно-заповідного фонду України. Пояснює: "Такого твердження, що будь-яка господарська діяльність на території природно-заповідного фонду забороняється – його немає. Тому що вивезти сміття, підрізати дерева - це ж також господарська діяльність, хоча не має на меті отримання прибутку. Як одна з одиниць природо-заповідного фонду є дендрологічний парк, то там лише забороняється діяльність, яка загрожує збереженню дендрологічних колекцій".

За словами Андрія Місяця, є відповідні зобов’язання щодо передачі цієї території в належному стані. Якщо вони не виконані - це питання договірного порядку.

За коментарем Суспільне звернулося до комунального підприємства по зеленому будівництву і благоустрою міста. Отримали відповідь, що наразі директорка у відпустці, і ніхто, окрім неї, ситуацію із дендропарком коментувати не може.

Вибір редакції

На початок