Як рятувати поранених під час війни вчили студентів у Збаражі. Щоб наблизити бій до реального, використали навчальні міни, гранати та броньовану техніку. У навчаннях взяли участь більше 60 осіб – це студенти військового коледжу та Тернопільського медуніверситету, розповів керівник коледжу Вадим Ластовицький.
За сценарієм під час нападу на обслугу гармати двоє хлопців отримали поранення в шию та живіт. Домедичну допомогу одному із них надає студентка 4 курсу медуніверситету Андріана Бучко.
"Накладала пов’язку, кровотечу зупинила, хворого пацієнта. Хворого потрібно транспортувати в лікарню", – каже Бучко.
Допомагав відтягувати пораненого курсант Максим Хлопецький.
"Складно правильно евакуювати пораненого і визначити ступінь його ураження. Чи в нього поламані якісь кінцівки, чи просто критична кровотеча", – каже Максим.

Ще одне завдання, яке мали виконати учасники вишколу – евакуювати військового з броньованої техніки.
"Відпрацьовуємо ситуацію, коли глушиться БТР, попадає граната, йде отруєння газом і мене будуть витягувати і надавати домедичну допомогу", – каже студент Кирило Левченко.
Двоє студентів-медиків витягують хлопця з техніки, домедичну допомогу надає 4-курсниця медуніверситету Тетяна Опер. Дівчина каже, участь у таких навчаннях бере вперше:
"Ми підозрюємо в нього отруєння чадним газом, невідкладна допомога буде полягати в подачі кисню під високим тиском через мішок і в подальшому будемо його госпіталізувати. Важко, бо ми перший раз. Ми взагалі в шоці від цих пострілів, але стає ще страшніше, коли це все відбувається в реальності, хоч воно не так близько до нас, але ми можемо теж там бути".

Інструктує студентів заступник начальника військового коледжу Роман Мельник. Чоловік каже, під час виконання завдань використовують навчальну зброю:
"Ми використовуємо під час навчань різноманітні імітаційні засоби. У нас є холості набої в навчальних автоматах, використовуємо дими, використовуємо гранати. Це гранати для страйкбольної гри – це військова імітаційна гра. Тобто ми працюємо з тим, що точно не нанесе уражень".

Керівник військового коледжу Вадим Ластовицький каже, що спільні навчання студентів-військових та студентів-медиків відбулись вперше:
"В нас була підписана угода про співпрацю з медичним університетом, козацькою громадською організацією. В рамках цього Меморандуму якраз і передбачені такі навчання. Вони на сьогодні дуже актуальні, вже 8 рік йде війна. Далі ми плануємо проведення більш масштабних навчань із залученням більшої кількості студентів і наших курсантів".


Що відомо
- На Тернопільщині проводять навчання з територіальної оборони