Чернівецька облрада просить Зеленського заборонити "Партію Шарія" та "ОПЗЖ"

Чернівецька облрада просить Зеленського заборонити "Партію Шарія" та "ОПЗЖ"

Чернівецька облрада просить Зеленського заборонити "Партію Шарія" та "ОПЗЖ"
На фото Анатолій Шарій / Джерело:bbc.com

Чернівецька обласна рада звернулась до президента та парламенту, щоб ті підготували законопроєкти про заборону діяльності "Партії Шарія" та "Опозиційної платформи за життя".

За проєкт звернення проголосували 38 депутатів з 64, передає кореспондентка Суспільного.

Звернення подав депутат від "Народного Контролю" Петро Скорейко. Під час виступу він сказав, що просить заборонити партії, бо вони "захищають інтереси російського агресора" та нібито фінансуються з Росії.

Фракція "ОПЗЖ" подаватиме в суд, адже вважає це рішення незаконним та таким, що порушує регламент. Про це після голосування сказав голова фракції "ОПЗЖ" в облраді Олександр Болтунов.

"Політичні питання нам важливіші, аніж ті питання, які є в порядку денному. Мені соромно", — сказав Болтунов.

В обласній раді є шість депутатів фракції "ОПЗЖ". "Партія Шарія" не у складі ради.

Що відомо

  • 16 лютого цього року Служба безпеки оголосила підозру в державній зраді відеоблогеру та лідеру "Партії Шарія" Анатолію Шарію. За версією слідства, блогер спряв спецопераціям РФ. Шарій називає війну в Україні громадянським конфліктом, а жителів заходу — людьми "другого сорту". Наразі Шарій перебуває поза межами України та "дистанційно" очолює політсилу "Партія Шарія".
  • Адвокат Шарія Валентин Рибін заявляв медіа, що "помилково через заяви однієї людини, а саме Шарія, забороняти всю партію". Також ексуповноважена Верховної ради з прав людини Валерія Лутковська говорила, що діяльність політичних партій — це про права людини. Вона підтримала сторону захисту Шарія.
  • Наразі суд призупинив провадження для проведення експертиз.
  • "Опозиційна платформа — за життя" — одна з політичних партій України. У Верховній раді представлена 44 депутатами.
На початок