У Франківську громадська сортувальня за місяць зібрала тонну вторсировини

У Франківську громадська сортувальня за місяць зібрала тонну вторсировини

У Франківську громадська сортувальня за місяць зібрала тонну вторсировини
Суспільне Карпати

В Івано-Франківську на громадській сортувальні "Re:space" за місяць зібрали тонну вторсировини. Про це кореспондентці Суспільного розповів голова громадської організації "Нуль відходів Івано-Франківськ" Михайло Веклин.

Сортувальня "Re:space", що розташована на території Промприладу, працює два місяці. Упродовж останнього, за словами Михайла Веклина, до сміттєпереробних підприємств передали 600 кг відсортованих відходів. Ще 400 кг поки залишаються у станції. Михайло Веклин каже, що кількість охочих здати відсортовані відходи щотижня збільшується.

"За останній місяць приблизно 150 людей прийшли, аби здати на переробку вторсировину. Це тішить, адже іванофранківці стають екосвідомими. На нашій станції можна здати 15 видів вторсировини. І ті 400 кг, що залишилися, це — та вторсировина, яку важко переробити, і небагато підприємств такі відходи приймає", – розповів Михайло Веклин.

З його слів, громадська організація "Нуль відходів Івано-Франківськ" зараз шукає партнерів.

"Але разом з тим за цей час у нас з’явилися декілька постійних партнерів. Відтак 700 кг макулатури ми передали одній з українських сміттєпереробних компаній", – сказав Михайло Веклин.

Він додає, що від початку роботи сортувальні зібрали понад 10 тис. грн. Ці гроші громадська організація отримала з благодійних внесків.

"Зараз ми накопичуємо. Плануємо взяти участь у програмі Спільнокошт, завдяки якій цю суму вдасться подвоїти. І тоді ми зможемо реалізувати задумані проєкти: облаштувати освітній майданчик для екоподій та майстер-класів на території сортувальні, а також – лабораторію ресайклінгу з творчої переробки вторинної сировини", – розповів Михайло Веклин.

У громадській сортувальній "Re:space" приймають вторинну сировину щосуботи з 11:00 до 17:00. Михайло Веклин каже, що на сортувальню шукають волонтерів, які б консультували іванофранківців, як правильно сортувати сміття на станції, та інформували про заплановані події у соціальних мережах.

Що відомо

Громадську сортувальну станцію "Re:space" на території Промприладу в Івано-Франківську відкрили представники громадської організації "Нуль відходів Івано-Франківськ" 23 жовтня.

Першу сортувальну станцію вторсировини в Івано-Франківську відкрили учасники громадської організації "SortSmart". Вона розташована на вулиці Січових Стрільців, 46 А. Посортовані відходи прийматимуть у вівторок та четвер з 12:00 до 18:00.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок