У Франківську планують відкрити другу громадську сортувальну станцію "Re:space"

Суспільне Карпати

В Івано-Франківську 23 жовтня представники громадської організації "Нуль відходів Івано-Франківськ" планують відкрити громадську сортувальну станцію "Re:space" на території Промприладу. Щовихідних станція прийматиме 15 видів вторинної сировини, зокрема папір, пластик, скло, тетрапак та "паперові" стаканчики.

Суспільне Карпати

Станція прийматиме 15 видів вторинної сировини, зокрема папір, пластик, скло, тетрапак та "паперові" стаканчики

Про це кореспондентці Суспільного сказав голова громадської організації "Нуль відходів Івано-Франківськ" Михайло Веклин.

На сортувальній станції "Re:space" площею 120 м² прийматимуть лише чисту сировину без залишків органіки. Для кожного виду відходів є окремий маркований контейнер. Якщо людина вагатиметься, чи можна здавати певний вид вторсировини, консультант на станції допоможе це з’ясувати.

Суспільне Карпати

У Франківську планують відкрити другу громадську сортувальну станцію "Re:space"

Михайло Веклин каже, що згодом тут планують приймати небезпечні побутові відходи та органіку. Сортувальня вже співпрацює зі сміттєпереробними підприємствами. На вторговані гроші, каже Михайло Веклин, організатори планують проводити просвітницькі заходи, адже мета проєкту – "зробити іванофранківців екосвідомими".

"Ми протягом двох років займаємося цією ініціативою, але працювали з юридичними особами й збирали на території Промприладу відходи. Однак надійшов запит від громади, що потрібно і їм надати таку можливість. Ми не платимо іванофранківцям за вторинну сировину. Ми тільки приймаємо відходи та віддаємо на переробку. Але для наших відвідувачів проводитимуть безкоштовні майстер-класи, різноманітні заходи", – розповів Михайло Веклин.

Суспільне Карпати

Сортувальня вже співпрацює зі сміттєпереробними підприємствами

Іванофранківець Андрій Когут, який приніс побутові відходи на станцію, каже, що сортує сміття понад рік.

"Кожен має розуміти й нести відповідальність за те, що він викидає. У мене менше покупок тепер, а якщо вже щось купую, то обов’язково звертаю увагу на пакування", – говорить Андрій Когут.

Суспільне Карпати

Іванофранківець Андрій Когут, який приніс побутові відходи на станцію, каже, що сортує сміття понад рік

Михайло Веклин каже, що на території сортувальної станції також планують облаштувати освітній майданчик для екоподій та майстер-класів, а також – лабораторію ресайклінгу з творчої переробки вторинної сировини. Наприклад, з перероблених рекламних плакатів тут виготовили екосумки.

"З часом ми хочемо зробити автоматизовану сортувальню, щоб відвідувачі самі розсортовували і безконтрольно використовували цей простір. Також ми будемо об’єднувати громадські організації, хочемо створити для них майданчик, аби вони командно розв'язували проблему, як містяни поводяться з твердими побутовими відходами", – говорить Михайло Веклин.

Суспільне Карпати

Громадська сортувальна станція "Re:space" працюватиме у тестовому режимі на території Промприладу щосуботи з 11:00 до 17:00

За його словами, громадська сортувальна станція "Re:space" працюватиме у тестовому режимі на території Промприладу щосуботи з 11:00 до 17:00.

Проєкт реалізовують в межах конкурсу соціальних ідей в Івано-Франківській області. Його співфінансує Європейський Союз та Британська Рада в Україні.

Читайте також

  • Справу щодо стихійного сміттєзвалища в Герині на Івано-Франківщині закрили — прокуратура
  • На Івано-Франківщині відбулася екоакція "Олімпійський ліс"
  • В Івано-Франківську волонтери відкрили першу сортувальну станцію вторсировини

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!