Ізраїльські вчені винайшли спосіб, як знищити коронавірус за дві секунди

Ізраїльські вчені винайшли спосіб, як знищити коронавірус за дві секунди

Ізраїльські вчені винайшли спосіб, як знищити коронавірус за дві секунди
З відкритих джерел

Ізраїльські вчені винайшли особливий вид випромінювання, що називається міліметровими хвилями, який може за дві секунди знищити на поверхнях 99% частинок патогенів, включаючи коронавірус.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного вченими Аріельського університету в Ізраїлі, пише The Jerusalem Post.

Зазначається, що цей тип хвиль наразі широко застосовується в медицині, зокрема для боротьби з раком. Команда вчених протестувала вплив радіохвиль до 10 міліметрів на коронавірусну інфекцію та з'ясувала, що радіація дозволяє знищити патогени за дві секунди. Один із авторів дослідження, професор Моше Ейнат пояснив, що довжина такої хвилі становить близько 3 міліметрів.

"Для порівняння випромінювання мобільного телефону має довжину хвилі близько 30 сантиметрів, а випромінювання мікрохвилі — близько 12 сантиметрів", — пояснив він.

Вчені зауважили, що такі міліметрові хвилі діють дуже м'яко, не нагріваючи і не ушкоджуючи поверхні, тому цей спосіб можна застосовувати для дезінфекції, наприклад, електронного обладнання або приміщень, де проходила робота з коронавірусом.

"Інші методи, які використовуються зараз для цієї мети, такі як УФ-випромінювання, займають хвилини, а іноді цілу годину. І, крім того, вони можуть бути токсичними для людини, що робить процес дезінфекції дуже непрактичним", — сказав керівник дослідження доктор Габі Гарлітц.

Також, на думку вчених, за допомогою цієї технології в майбутньому можна буде знезаражувати воду. Втім, поки не йдеться про те, щоб застосовувати таке випромінювання для знищення вірусу в організмі людини.

Що відомо

  • Американські вчені виявили імунну молекулу, здатну боротися не тільки з різними варіаціями SARS-CoV-2, а й з іншими коронавірусами.
  • Вчені зі США, Швейцарії та Великої Британії з'ясували, що сонячне світло може інактивувати коронавірус за 10-20 хвилин.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок