"З кожною гонкою буде краще". Урош Велепець - про результат збірної України на старті Кубка світу

"З кожною гонкою буде краще". Урош Велепець - про результат збірної України на старті Кубка світу

Ексклюзивно
"З кожною гонкою буде краще". Урош Велепець - про результат збірної України на старті Кубка світу
Суспільне

Ексклюзивний коментар головного тренера жіночої збірної України.

Жіноча збірна України закінчила перший етап Кубка світу в Естерсунді. Після індивідуальної гонки біатлоністки вийшли на старт спринту.

У порівнянні з індивідуальною гонкою, показати вищий результат українкам не вдалося. Найвище місце серед біатлоністок посіла Олена Білосюк, яка посіла 24-е місце з чистою стрільбою.

Читайте також: "Що тренери запланували - те і зробили". Олена Білосюк - про перший спринт у сезоні Кубка світу

Головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець оцінив результати українських біатлоністок на старті Кубка світу.

Велепець залишився задоволений виступом біатлоністок. Хоча й анонсував зміни у складі на наступний етап Кубка світу, що також пройде в Естерсунді.

  • Про проміжні висновки щодо старту сезону

"Це перші дві гонки, а тому робити висновки зарано. Просто дивилися, у якому стані дівчата. Було видно, що Віта та Олена трохи свіжішіВіта Семеренко та Олена Білосюк не бігли індивідуальну гонку після учорашньої гонки, Юлія бігла на максимум останнє коло, Валі важче вдавалося. Але все одно, у середньому [ходом] краще, кілька команд [швидше], але кілька - на нашому рівні".

  • Як оцінює результати біатлоністок у гонці переслідування

"Олена з кожною гонкою покращуватиме свій стан, буде багато стартувати. Мета є - Олімпіада, ми знаємо чітко, до чого її готуємо. За Юлію також не турбуємося, вона може бігти сьогодні. Просто не знайшла ритму, втомилася учора, нічого страшного. Валя просто стоячи нахибила, ми всі розуміємо, що могло скластися інакше".

"Віта як і Олена трохи швидшою була, пробігла непогано. Катерину Бех треба похвалити - з двома хибами лише дві з половиною хвилини відстання. Це означає, що хвилина з половиною [відставання] ходом, з нулем це були б хороші очки. Те саме і вона сказала, сьогодні почувала себе краще. Ми знаємо, що на тренуваннях вона виглядає краще, а тут [під час гонки] виглядає затиснутою, і тому трохи витрачає".

  • Про заміну Анастасії Меркушиної на Катерину Бех

"Проблема з Анастасією Меркушиною, вона була на межі через хворобу, і тому не бігла. Іра поки що також не відходить від цього. Будемо дивитися далі, як все правильно зробити. Так [Меркушину на Бех змінювали вранці]. Вчора ввечері говорили з Меркушиною. Немає сенсу бігти і мучити себе, все залито. Потім запитали у Катерини Бех, чи хоче вона стартувати. Коли тут таке, то правильно бігти, нічого не зробиш, вона - здорова і все добре, крім плеча. З плечем не краще, не гірше, спробували у гонках - не скажу, що добре, але сьогодні було краще за рівнем, аніж у минулому сезоні".

  • Про приїзд Дар'ї Блашко на другий етап Кубка світу в Естерсунд

"Учора з Дашею домовилися, Даша увечері приїде в Естерсунд і буде бігти спринт та гонку переслідування. Побачимо щодо естафети. І, можливо, Настю, Іру або Катю відправимо на Кубок IBU".

Читайте також: Українка Дар'я Блашко здобула другу "бронзу" поспіль у спринті першого етапу Кубка IBU
  • Чи є різниця між передсезонним збором і першим етапом

"Гадаю, що різниці немає [між Шушеном та Естерсундом]. Там був нуль, тут -1, -3 градуси. Хтось краще переносить цей холод, хтось краще одягається".

  • Що Велепець очікує від наступних етапів Кубка світу

"Ми ще перед сезоном говорили, що в Естерсунді треба спочатку просто побігти. Ми відмовилися від цих швидкісних тренувань, щоб не змінювати пік форми. Знаємо, що у сезоні важко двічі потрапити у пік форми, тому жертували цими першими етапами. Розкатаємося, і потім, я упевнений, з кожною гонкою буде краще".

Результати жіночої збірної України на першому етапі Кубка світу в Естерсунді

  • Індивідуальна гонка: 17. Валентина Семеренко (Україна, 0+0+0+1) +3:11.4, 22. Юлія Джима (Україна, 2+0+0+1) +3:27.6, 71. Анастасія Меркушина (Україна, 2+1+0+0) +6:06.2, 107. Катерина Бех (Україна, 2+1+3+1) +9:47.7
  • Спринт: 24. Олена Білосюк (Україна, 0+0) +1:22.1, 44. Віта Семеренко (Україна, 0+1) +1:52.0, 50. Юлія Джима (Україна, 1+1) +2:01.1, 77. Катерина Бех (Україна, 1+1) +2:27.8, 99. Валентина Семеренко (Україна, 0+4) +3:21.3

Що далі

  • 2-5 грудня. Другий етап Кубка світу в Естерсунді.
На початок