"Незадоволена тим, як підійшла до сезону". Меркушина - про результат у першій гонці Кубка світу

"Незадоволена тим, як підійшла до сезону". Меркушина - про результат у першій гонці Кубка світу

Ексклюзивно
"Незадоволена тим, як підійшла до сезону". Меркушина - про результат у першій гонці Кубка світу
Pavlo Zarovetskyi

Як українська біатлоністка пояснила підсумковий результат.

Анастасія Меркушина стала першою українською біатлоністкою, що вийшла на старт нового сезону Кубка світу. Біатлоністка перед гонкою отримала восьмий стартовий номер, потрапивши у першу групу спортсменок.

Проте посісти високе місце в індивідуальній гонці Меркушиній не вдалося. На перших двох вогневих рубежах 26-річна біатлоністка заробила три штрафні хвилини, фінішувавши у підсумку на 71-му місці.

Читайте також: Дві українки у топ-25 першого старту сезону Кубка світу: результати індивідуальної гонки

Перед стартом індивідуальної гонки головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець зазначав, що у Меркушиної були проблеми зі здоров'ям. Зокрема, у біатлоністки був закладений ніс та температура за кілька днів перед гонкою.

Меркушина після гонки у коментарі Суспільне Спорт підтвердила, що дійсно її стан здоров'я був не найкращим. І під час ходу на трасі вона це також відчувала.

"Хиби, мабуть, мої. Я неправильно підійшла: затрусило на першому рубежі, тому лежала і віддихувалась. Справа в тому, що п'ять днів тому підхопила якусь застуду - у мене забитий ніс, стоїть слиз, не можу дихати. Звичайно, я сподівалась, що буде краще, але вийшов такий результат. Навіть бігти не могла, мені не вистачало кисню", - сказала Меркушина.

Біатлоністка також звернула увагу на те, що незадоволена своєю підготовкою до сезону. І вважає, що багато чого не встигла перед початком нового етапу Кубка світу.

"Я - перфекціоністка, і вважаю, що під час підготовки було досить багато негативних моментів. Багато чого не встигла. Незадоволена тим, як підійшла до сезону. Переважно це мої втрати, але десь є і проблеми у підготовці, але вже як вийшло. Можливо, трішки дивлюся в негативному світлі, тому що завжди хочеться показувати тільки найкращі результати і робити все здорово".

Проте Меркушина не збирається робити передчасних висновків щодо своєї форми. І припускає, що у наступних гонках виглядатиме краще.

"Зараз ще важко оцінювати, тому що я сподівалась, що буде краще, оскільки у мене не було температури та поганого самопочуття. На тренуваннях все добре виконувала, нічого не пропускала, а коли пробігла гонку, відчула що не можу. Можливо, це ще перший старт, індивідуальна гонка, потрібно розбігтися, і буде краще".

Якою була перша гонка для Анастасії Меркушиної: ключові показники

  • Результат на фініші: 71 місце (2+1+0+0) - відставання 6:06.2 хвилини від переможниці Маркети Давідової.
  • Час проходження дистанції: 79-е місце - 4:42.3 хвилини відставання від найшвидшої біатлоністки на дистанції - норвежки Ельвіри Еберг.
  • Час роботи на вогневих рубежах: 7-е місце - 1:47.4 хвилини на 20 мішеней.

Що відомо

  • Анастасія Меркушина готувалася до сезону 2021/22 під керівництвом головного тренера Уроша Велепця.
  • Перед стартом Кубка світу 2021/22 Меркушина двічі показувала другий результат серед українок у передсезонних гонках у Шушені.
Читайте також: Як виступила жіноча збірна України з біатлону на відбіркових стартах у Шушені: результати українок
  • Найкращий результат Анастасії Меркушиної у сезоні 2020/21 - 13-е місце в індивідуальній гонці чемпіонату світу в Поклюці.

Що далі

  • Неділя, 28 листопада, 12:00. Жінки, спринт (7.5 км).

Вибір редакції

На початок