Урош Велепець - про стан біатлоністок збірної України та склад на гонки етапу в Естерсунді

Урош Велепець - про стан біатлоністок збірної України та склад на гонки етапу в Естерсунді

Ексклюзивно
Урош Велепець - про стан біатлоністок збірної України та склад на гонки етапу в Естерсунді
Суспільне

Ексклюзивне інтерв'ю тренера жіночої збірної України Суспільне Спорт.

Сезон 2021/22 розпочинається. У найближчі вихідні, 27-28 листопада, в Естерсунді відбудуться чоловіча та жіноча індивідуальні та спринтерські гонки.

Збірна України вже перебуває в Естерсунді. Жіноча команда проводить заключні тренування перед стартом. У Швецію для участі у гонках прибули сім біатлоністок - Юлія Джима, Олена Білосюк, Анастасія Меркушина, Віта та Валентина Семеренко, Ірина Петренко. Останньою в Естерсунд прибула Катерина Бех, яка змагалася на етапі Кубка IBU в Ідре.

Читайте також: Українка Дар'я Блашко - третя в дебютній гонці біатлонного сезону: результат спринту на Кубку IBU

Тренер збірної України Урош Велепець дав ексклюзивне інтерв'ю Суспільне Спорт, у якому розповів про склад жіночої команди на стартові гонки в Естерсунді.

Велепець вже майже визначився зі складами на індивідуальну та спринтерську гонки. А також повідомив, у якому стані перебувають біатлоністки.

  • Про те, хто братиме участь у стартових гонках Кубка світу

"У цей вікенд є дві гонки, індивідуальна та спринт. Вони підряд, тому будемо берегти Віту Семеренко та Олену Білосюк. Вони просто трохи старші, а програма довга, наступного тижня естафета. Вона покаже, на якому місці ми загалом як команда. Тому [Віта Семеренко та Олена Білосюк] будуть пропускати цю індивідуальну гонку, вони не спеціалісти. Поставимо інших".

  • Про стан учасниць індивідуальної гонки

"Щодо Юлі - питань немає, якщо стрілятиме [добре] - результат буде хороший. Що стосується Валі - непоганий хід показала під час гонок у Шушені. Звісно, треба ще додати, багато дівчат бігтимуть швидко. Щодо Ірини - трохи незрозуміло, у неї проблеми з шлунком останні два дні. Лікар каже, що може, але на сьогоднішній день поки 50 на 50. Сподіваємося, що буде, але сьогодні вона зробила тренування - каже, що болить. Але біль може пройти, тому побачимо завтра".

"Настя застудилася пару днів тому, відкашлюється. Вона не в оптимальному стані, але це така гонка, що можна зробити хороший результат. Меркушина вже пару днів без температури та тренується, тому буде сюрприз, коли покаже хороший результат. Ми знаємо, як вона може себе змусити, терпіти більше, ніж інші. Побачимо, як все складеться".

  • Про приїзд Катерини Бех після участі на Кубку IBU

"Катя приїхала після Кубка IBU. Домовленість була після вибору [складу на етап], що вона бігтиме індивідуалку, закриватиме вільні місця. Плече ще турбує, але побачимо завтра. Фізіотерапевт робить, що може, якісь проблеми вирішити. В принципі це початок сезону, якісь навантаження не відчуваємо. Мета - Олімпіада, знайти пік для хорошого стану жінок, щоб гарно виступити на Олімпіаді".

  • Хто братиме участь у спринті на етапі в Естерсунді

"Олена та Віта відпочивають [від індивідуальної гонки], але бігтимуть спринт. Хто з ними? [Побачимо по результатах], так. Гадаю, що Юлія та Анастасія, далі Олена та Віта, потім Валя, Катерина або Ірина".

  • Про "бронзу" Дар'ї Блашко та виступ Ольги Абрамової на Кубку IBU

"Вона [Дар'я Блашко] була №2 у команді. Ми бачили, яким у минулому році був рівень на Кубку IBU, і раді, що вона після цього поганого старту у Шушені встигла зібратися та пробігла та відстріляла краще. Сподіваюся, що у цей вікенд до неї повернеться та упевненість, яку ми хочемо бачити від неї, і потім побачимо - запрошувати на етап в Естерсунді чи ні".

Читайте також: "Самопочуття сильно відрізняється". Біатлоністка Блашко пояснила медаль на старті Кубку IBU

"Враховуючи, що Абрамова почала тренуватися у серпні, рік тому народила, то я гадаю, що це непоганий результат. Вона також у цьому широкому кадрі та боротиметься за потрапляння на Олімпіаду. Абрамова підіймається з гонки в гонку, побачимо, на скільки її вистачить. Бо тренувалася вона менше інших, але пару років тому показувала хороші результати і може повернутися. Не впевнений щодо цього сезону, але щодо наступного - можливо. Працюємо, щоб підвести всіх на найвищий рівень".

  • Про стан траси в Естерсунді

"Траса у чудовому стані. Учора був лід, сьогодні проробили хорошу роботу, траса ідеальна. Для дівчат буде супер, тому що вони стартуватимуть першими. Для хлопців, гірше, тому що може бути каша, але траса виглядає добре, швидка, слизька, і відставання по ходу буде мінімальним. Треба буде стріляти".

  • Чи відчуває Юлія Джима тиск щодо результатів

"Призові місця для Джими? Такий результат не плануєш, він має вийти. Буде стріляти та бігти як вона вміє, але це залежить не лише від неї. Гадаю, що суперниць у неї на цьому рівні мінімум 30, і в індивідуальній гонці кожна з них може бути у топ-3. Тому будемо сподіватися, жодного тиску вона не відчуває. Це просто перша гонка, яку треба пробігти та відстріляти. Позиціонуватися і потім від цього відштовхуватися: дивитися, що не так та що можна доробити. Сезон - довгий, і, як я казав, наші цілі у лютому, а тому починатимемо без сильного тиску".

Що відомо

Вибір редакції

На початок