Депутати Чернівецької облради проситимуть позбавити держфінансування фільм про ЛГБТ-стосунки

Депутати Чернівецької облради проситимуть позбавити держфінансування фільм про ЛГБТ-стосунки

Депутати Чернівецької облради проситимуть позбавити держфінансування фільм про ЛГБТ-стосунки
На фото головний герой майбутньої стрічки. Джерело: cinema.in.ua

Депутати Чернівецької облради зареєстрували проєкт рішення з проханням не виділяти гроші з держбюджету на виробництво фільму про ЛГБТ-стосунки "Мій юний принц". Планують звернутися з цим проханням до уряду та держкіно. Проєкт подали від міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та християнський шлях розвитку".

Про це Суспільному повідомив депутат обласної ради Олександр Шкурідін.

За його словами, виступають проти, аби з держбюджету виділяли гроші на фільми про ЛГБТ-стосунки.

У зверненні депутати пишуть: "Поширення таких фільмів підриває засади суспільної моралі та створює ризики для майбутнього українських сімей". Також, на думку депутатів, фільм ображає почуття громадян з релігійними переконаннями.

Фільм "Мій юний принц" переміг на конкурсі від Держкіно. На його виробництво виділять 20 мільйонів гривень. Стрічка розповідатиме про дорослішання й ЛГБТ-стосунки між чоловіками.

Член експертної комісії Держкіно Станіслав Притула у передачі "По-людськи" на UA: Перший пояснив, що агентство фінансує різножанрові фільми. Оцінюють актуальність теми та якість сценарію.

"У стрічці герой не говорить: "Я позитивний персонаж, ставтеся до мене, як до прикладу". Це не пропаганда, а герой порушує питання про проблеми в суспільстві, тому експерти вважають, що сенс мистецтва — показувати це", — сказав Притула.

За звернення депутатів міжфракційного об'єднання голосуватимуть на сесії облради.

Що відомо

  • Режисер Хачатур Василян готується до фільмування картини про дорослішання й ЛГБТ-стосунки між чоловіками "Мій юний принц". Проєкт переміг на 17 конкурсі Держкіно, яке профінансує його у розмірі 20 мільйонів гривень. Виробництво фільму розпочнеться у травні 2022 року.
  • Продюсером ЛГБТ-історії буде Олексій Гладушевський (серіал "Перші ластівки"). В інтерв'ю Yabl він розказав, що це – масштабне арт-кіно з шекспірівським сюжетом.
  • До міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та християнський шлях розвитку" входять семеро депутатів Чернівецької облради.

Читайте також

Штраф за ЛГБТ-символіку та фільми. Нардеп з Буковини вдруге подав закон про заборону ЛГБТ-пропаганди

На початок