Ексклюзивно
"Самопочуття сильно відрізняється". Біатлоністка Блашко пояснила медаль на старті Кубку IBU IBU

Ексклюзивний коментар української біатлоністки Суспільне Спорт.

Дар'я Блашко не потрапила у склад біатлоністок збірної України на стартові етапи Кубка світу, що пройдуть в Остерсунді. Відбулося це за рішенням головного тренера жіночої команди Уроша Велепця, який обирав біатлоністок за результатами передсезонного старту у Шушені.

Блашко на двох гонках у Шушені (спринт та мас-старт) не показала високих результатів. Причому у спринті біатлоністка взагалі показала останній час серед усіх українок за швидкістю.

Проте старт на Кубку IBU, куди відправилася 25-річна біатлоністка, вийшов для неї успішним. Блашко, незважаючи на одну хибу під час першого вогневого рубежу, змогла фінішувати третьою, програвши лише 3.1 секунди переможниці - німкені Маріон Вайзеншартер.

Після гонки Блашко дала ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому пояснила, чому результати на передсезонних гонках та у спринті Кубка IBU так суттєво відрізняються.

За словами Блашко, причина такого контрасту в результатах пов'язана з раптовими змінами у заключному етапі підготовці жіночої збірної України. Біатлоністки мали перебувати на зборі у Бейстолені, проте через спалах коронавірусу його достроково закінчили та відправилися у Шушен.

"У порівнянні зі стартом у Шушені самопочуття дуже сильно відрізняється. Справа у тому, що ми планували провести повний збір у Бейтостолені, але коронавірус вніс свої корективи, і нам довелося переїхати у Шушен. Трапилося це саме перед початком відбіркових гонок. Моє самопочуття різко погіршало після переїзду у Шушен, і склалося так, як склалося".

Щодо емоцій від спринту в Ідре, то Блашко назвала гонку успішною. Але вважає, що їй є ще, що покращувати.

"Сьогоднішня гонка склалася успішно. Звичайно, хочеться щось покращити, але я вважаю, що вийшов хороший гоночний день. Звісно, завжди хочеться розпочинати сезон на хорошій ноті, тому що це надає упевненості. В цілому ж я дуже рада, що сьогоднішній день вийшов із медаллю".

• Подіум на етапі Кубка IBU в Ідре став першим у дорослій кар'єрі Блашко. До цього вона ніколи не фінішувала у топ-3 на такому рівні в особистих гонках.
  • У сезоні 2020/21 Блашко стала бронзовою призеркою чемпіонату світу у жіночій естафеті. І загалом виступила на восьми етапах Кубка світу.
  • До олімпійського сезону 2021/22 Блашко готувалася за індивідуальною програмою. Відбулося це після зміни тренера жіночої команди України.
Олімпіада-2022Ліга чемпіонівЗимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболу