"Самопочуття сильно відрізняється". Біатлоністка Блашко пояснила медаль на старті Кубку IBU

"Самопочуття сильно відрізняється". Біатлоністка Блашко пояснила медаль на старті Кубку IBU

Ексклюзивно
"Самопочуття сильно відрізняється". Біатлоністка Блашко пояснила медаль на старті Кубку IBU
IBU

Ексклюзивний коментар української біатлоністки Суспільне Спорт.

Дар'я Блашко не потрапила у склад біатлоністок збірної України на стартові етапи Кубка світу, що пройдуть в Остерсунді. Відбулося це за рішенням головного тренера жіночої команди Уроша Велепця, який обирав біатлоністок за результатами передсезонного старту у Шушені.

Блашко на двох гонках у Шушені (спринт та мас-старт) не показала високих результатів. Причому у спринті біатлоністка взагалі показала останній час серед усіх українок за швидкістю.

Читайте також: Як виступила жіноча збірна України з біатлону на відбіркових стартах у Шушені: результати українок

Проте старт на Кубку IBU, куди відправилася 25-річна біатлоністка, вийшов для неї успішним. Блашко, незважаючи на одну хибу під час першого вогневого рубежу, змогла фінішувати третьою, програвши лише 3.1 секунди переможниці - німкені Маріон Вайзеншартер.

Після гонки Блашко дала ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому пояснила, чому результати на передсезонних гонках та у спринті Кубка IBU так суттєво відрізняються.

За словами Блашко, причина такого контрасту в результатах пов'язана з раптовими змінами у заключному етапі підготовці жіночої збірної України. Біатлоністки мали перебувати на зборі у Бейстолені, проте через спалах коронавірусу його достроково закінчили та відправилися у Шушен.

Читайте також: Жіноча збірна України з біатлону достроково завершила збори в Бейтостолені через спалах коронавірусу

"У порівнянні зі стартом у Шушені самопочуття дуже сильно відрізняється. Справа у тому, що ми планували провести повний збір у Бейтостолені, але коронавірус вніс свої корективи, і нам довелося переїхати у Шушен. Трапилося це саме перед початком відбіркових гонок. Моє самопочуття різко погіршало після переїзду у Шушен, і склалося так, як склалося".

Щодо емоцій від спринту в Ідре, то Блашко назвала гонку успішною. Але вважає, що їй є ще, що покращувати.

"Сьогоднішня гонка склалася успішно. Звичайно, хочеться щось покращити, але я вважаю, що вийшов хороший гоночний день. Звісно, завжди хочеться розпочинати сезон на хорошій ноті, тому що це надає упевненості. В цілому ж я дуже рада, що сьогоднішній день вийшов із медаллю".

Що відомо

  • Подіум на етапі Кубка IBU в Ідре став першим у дорослій кар'єрі Блашко. До цього вона ніколи не фінішувала у топ-3 на такому рівні в особистих гонках.
Читайте також: Українка Дар'я Блашко - третя в дебютній гонці біатлонного сезону: результат спринту на Кубку IBU
  • У сезоні 2020/21 Блашко стала бронзовою призеркою чемпіонату світу у жіночій естафеті. І загалом виступила на восьми етапах Кубка світу.
  • До олімпійського сезону 2021/22 Блашко готувалася за індивідуальною програмою. Відбулося це після зміни тренера жіночої команди України.
На початок