Уряд запустив роботу Бюро економічної безпеки

Уряд запустив роботу Бюро економічної безпеки

Уряд запустив роботу Бюро економічної безпеки
Ексглава Бюро економічної безпеки (БЕБ) Вадим Мельник, фото: Суспільне

У середу, 24 листопада, Кабмін видав розпорядження №1493-р “Про початок діяльності Бюро економічної безпеки”. Йдеться про виконання Бюро функцій та завдань щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, зазначається у розпорядженні уряду.

Бюро займатиметься розслідуванням фінансових злочинів в Україні. Воно перебере на себе відповідні функції одного з департаментів СБУ, а також податкової міліції Державної фіскальної служби та підрозділів Національної поліції.

Як написав у Facebook керівник Бюро Вадим Мельник, запуск роботи бюро означає старт реформи системи економічної безпеки країни. Бюро впродовж 2 місяців має прийняти кримінальні провадження від правоохоронців, які втрачають функції досудового розслідування економічних правопорушень.

Читайте також: "Нам потрібен ефект сьогодні". Інтерв’ю нового очільника Бюро економічної безпеки Мельника

"Практика фіскального тиску на бізнес залишається у минулому, майбутнє — за правоохоронною діяльністю, керованою аналітикою. Саме так вдасться виконати завдання із детінізації національної економіки та захисту системи публічних фінансів", — зазначив Мельник.

Як повідомили на сайті БЕБ, станом на 25 листопада центральний апарат Бюро сформовано більш ніж на 30% від його граничної кадрової чисельності. Це дозволяє запустити аналітичну та правоохоронну функцію Бюро.

Водночас зі стартом роботи Бюро продовжиться кадрове доукомплектування центрального апарату БЕБ і розбудова його територіальних управлінь, повідомляє пресслужба Бюро. Наступні вакансії у центральному апараті та територіальних управліннях БЕБ і умови конкурсного відбору будуть опубліковані на вебсайті Бюро найближчим часом.

Читайте також: Кабмін обрав головою Бюро економічної безпеки Мельника. Що про нього відомо

"Попри рішення про офіційний запуск роботи Бюро, органу поки не виділено спеціально обладнані приміщення та будівлі, що може призвести до затягування передачі наявних кримінальних проваджень до БЕБ від правоохоронців, які втрачають функції розслідування економічних правопорушень", — зазначається у повідомленні.

Що таке Бюро економічної безпеки

Закон "Про Бюро економічної безпеки України" парламент ухвалив 28 січня 2021 року. 22 березня документ підписав президент Володимир Зеленський. 12 травня Кабінет міністрів прийняв постанову про запуск БЕБ. Директор Бюро підзвітний депутатам та главі держави. 20 серпня ним призначили ексголову Державної фіскальної служби Вадима Мельника. Детективи органів БЕБ розслідуватимуть кримінальні правопорушення, що стосуються:

  1. протиправного заволодіння майном підприємства, установи, організації
  2. нецільового використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням
  3. видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону
  4. виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів, якщо розмір предмета злочину або завданої ним шкоди в 400 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян для працездатних осіб, встановленої законом на час вчинення злочину, чи вчинено організованою групою.

Що відомо

  • Верховна рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3959-1 "Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України".
  • 21 вересня відбулося перше засідання нової Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Як повідомив рух "Демократична сокира", представники якої увійшли до ради, головою ради став Яків Воронін (ГО "Промислово-підприємницька спілка").
  • 7 вересня голова новоствореного Бюро економічної безпеки (БЕБ) Вадим Мельник заявив, що робота установи може не розпочатися 25 вересня, про що він анонсував раніше.
  • 20 серпня Кабінет міністрів обрав головою Бюро економічної безпеки (БЕБ) нинішнього голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника.
  • Наприкінці вересня Верховна рада перенесла кінцевий термін запуску Бюро економічної безпеки (БЕБ) на два місяці до 25 листопада 2021 року.

Читайте також

Що розслідуватиме БЕБ та як новий орган допоможе протидії корупції. Пояснює експерт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок