Кабмін обрав головою Бюро економічної безпеки Мельника. Що про нього відомо

Кабмін обрав головою Бюро економічної безпеки Мельника. Що про нього відомо

Кабмін обрав головою Бюро економічної безпеки Мельника. Що про нього відомо
Фото: ДФС

Кабінет Міністрів обрав головою Бюро економічної безпеки (БЕБ) нинішнього голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника.

Про це йдеться у розпорядженні уряду від 20 серпня.

"Призначити Мельника Вадима Івановича Директором Бюро економічної безпеки України строком на п’ять років", — йдеться у документі.

У фіналі конкурсу на посаду очільника БЕБ з Мельником змагались член Ради Нацбанку та радник міністра фінансів Василь Горбаль та прокурор з Офісу генерального прокурора Аттіла Ковчі.

Хто такий Вадим Мельник

Мельнику 49 років, він очолює Державну фіскальну службу з грудня 2020 року. З 1994 року був курсовим офіцером Харківського військового інституту, з 2000 року працював старшим слідчим Державної податкової адміністрації у Київській області. З 2008 по 2011 рік був начальником слідчого відділення податкової у Святошинському та Голосіївському районах Києва. З 2014 року працював першим заступником начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС. 22 грудня 2020 року очолив Державну фіскальну службу.

Згідно з декларацією, Мельник володіє двома квартирами, зокрема в Одеській області (площа 67 кв.м, задекларована вартість 1 129 412 грн); у Києві (площа 159,4 кв.м, задекларована вартість 1 183 679 грн). Крім того, Мельник вніс до декларації земельну ділянку площею 835 кв.м у Сумській області, мисливську рушницю "Блайзер" вартістю 168 тис.грн та автомобіль Range-Rover 2014 року випуску. Зарплата Мельника за основним місцем роботи (Сумський державний університет) склала 129 478 грн, крім того, він зареєстрував 62 403 грн зарплати від АТ "Українська залізниця" та 14 032 грн — від Державної фіскальної служби.

Серед подарунків Мельник вказав у декларації 500 000 грн отриманих від дружини. Загалом готівкою Мельники зберігають 2 550 000 грн та 40 тис. грн на банківських рахунках. Мельник також вказав 40 тис. доларів, які позичив фізичній особі.

Дружина Мельника володіє трьома квартирами у Київській області та однією — в Туреччині. Також у власності дружини вказана земельна ділянка в Ірпені площею 327 кв.м та два машиномісця.

Що таке Бюро економічної безпеки

Згідно із законом, директора БЕБ призначатиме президент за поданням конкурсної комісії. Директор БЕБ буде підзвітний депутатам та главі держави.

Детективи органів БЕБ розслідуватимуть кримінальні правопорушення, що стосуються

  • протиправного заволодіння майном підприємства, установи, організації;
  • нецільового використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням
  • видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону.
  • виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів, якщо розмір предмета злочину або завданої ним шкоди в 400 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян для працездатних осіб, встановленої законом на час вчинення злочину, чи вчинено організованою групою.

Що відомо

  • 28 січня Верховна рада проголосувала в цілому за законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки. Після утворення відомства буде ліквідовано податкову міліцію.
  • 22 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки.
  • 29 липня конкурсна комісія з відбору голови Бюро економічної безпеки допустила до участі у конкурсі 48 учасників. Через невідповідність умовам конкурсу та помилки у документах було відхилено 11 заявок. Серед них – кандидатура колишнього міністра фінансів та секретаря РНБО Олександра Данилюка.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок