"Шахтар" і "Динамо" повторили історичний антирекорд українських клубів у групі Ліги чемпіонів ФК "Динамо"

Уперше за 14 років обидві українські команди фінішують на четвертому місці в Лізі чемпіонів.

"Шахтар" та "Динамо" повторили найгірший результат українських клубів в історії виступів у групі Лізі чемпіонів. Відбулося це достроково: за тур до закінчення групового етапу.

Перед поєдинками п'ятого туру "Шахтар" і "Динамо" мали в активі по одному очку і були в кроці від того, щоб фінішувати на останньому місці. Причому "Гірники" не могли втрачати очки у найближчому матчі проти "Інтера".

Ані "Динамо", ані "Шахтар" не перемогли у своїх матчах. Кияни поступилися вдома "Баварії" (1:2), а "Гірники" - в Італії "Інтеру" (0:2).

Цими результатами "Динамо" та "Шахтар" гарантували собі останннє місце в групі. І повторили власний ж антирекорд у Лізі чемпіонів.

Який саме антирекорд повторили "Динамо" та "Шахтар"?

"Динамо" та "Шахтар" вдруге не матимуть разом єврокубкову весну за підсумками групового етапу Ліги чемпіонів. До цього подібне траплялося лише одного разу - 14 років тому.

У сезоні 2007/08 "Шахтар" та "Динамо" також залишилися без єврокубкової весни. Причому "Гірники" її втратили в останньому турі, програвши "Бенфіці" в Донецьку - кияни ж закінчили виступи в групі, не набравши жодного очка.

Сезон 2007/08
  • 1. "Мілан" - 13 очок, 2. "Селтік" - 9, 3. "Бенфіка" - 7, 4. "Шахтар" - 6
  • 2. МЮ - 16 очок, 2. "Рома" - 11, 3. "Спортінг" - 7, 4. "Динамо" - 0

Якщо "Шахтар" та "Динамо" не виграють свої матчі у шостому турі, то оновлять антирекорд за загальною кількістю очок у груповому етапі.

• За підсумками першого кола "Динамо" та "Шахтар" мають рівність очок - по 38. Кияни мають перевагу лише за різницею очок.
  • "Шахтар" перед груповим етапом Ліги чемпіонів пройшов "Генк" та "Монако" у кваліфікації.
  • У наступному сезоні 2021/22 дві найкращі команди УПЛ повинні будуть грати у кваліфікації для потрапляння в групу: чемпіон - з раунду плей-оф, віцечемпіон - з другого раунду кваліфікації.

• Вівторок, 7 грудня. "Шахтар" - "Шериф".
  • Середа, 8 грудня. "Бенфіка" - "Динамо".
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів