Геннадій Труханов сплатив заставу по справі НАБУ з розкрадання землі

Геннадій Труханов сплатив заставу по справі НАБУ з розкрадання землі

Геннадій Труханов сплатив заставу по справі НАБУ з розкрадання землі
Ліга

Мер Одеси Геннадій Труханов сплатив заставу по справі НАБУ та САП. Гроші у розмірі 30 мільйонів гривень очільник міста перерахував вчора ввечері. Про таке журналістам Суспільного повідомили в пресслужбі ВАКС.

17 листопада колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду залишила заставу для мера Одеси Геннадія Труханова по справі НАБУ такою, як її визначив слідчий суддя ВАКС – 30 мільйонів гривень. Кошти він мав перерахувати впродовж 5 робочих днів.

Що відомо

  • Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців з робітниками приватних компаній. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.
  • Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.
  • Вищий антикорупційний суд обрав для мера Одеси заставу у розмірі 30 мільйонів гривень, бенефіціару компанії "Будова" Дмитру Дімарському – 59,4 мільйони гривень, директором юридичного департаменту ОМР Інні Поповській – 26 мільйонів гривень, депутату Василю Шкрябаю – 8 мільйонів та колишньому прокурору Одещини Олегу Жученко – 2,6 мільйона.
  • 2 листопада Міністерство внутрішніх справ оголосило у розшук одеського бізнесмена Володимира Галантерника.
  • 3 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому голові депутатської комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю.
  • 4 листопада журналістам Суспільного у ВАКС повідомили, що частина фігурантів справи НАБУ про створення та функціонування злочинної групи в Одесі внесли свої застави.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок