Апеляційна палата залишила заставу 8 млн одеському ексчиновнику Шкрябаю, який фігурує у справі НАБУ

Апеляційна палата залишила заставу 8 млн одеському ексчиновнику Шкрябаю, який фігурує у справі НАБУ

Апеляційна палата залишила заставу 8 млн одеському ексчиновнику Шкрябаю, який фігурує у справі НАБУ
УСІ

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому голові депутатської комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю. Про таке повідомила пресслужба відомства.

3 листопада Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та сторони захисту Василя Шкрябая, якого підозрюють у розкраданні землі, про застосування застави в розмірі 8 001 750 гривень.

Суд не задовольнив апеляцію та залишив запобіжний захід без змін. Рішення оскарженню не підлягає – зазначили у пресслужбі.

Що відомо

  • З 2015 року Василь Шкрябай – депутат Одеської міської ради 7 скликання від партії “Довіряй ділам” та голова постійної депутатської комісії з питань комунальної власності. Голова правління ПАТ “Укрнафтопром”. З 2020 року депутат Одеської обласної ради від фракції "Батьківщина" в 6 окрузі. Фігурує у справі про придбання міськрадою Одеси приміщень заводу “Краян” та розкраданні 185 мільйонів із бюджету міста.
  • Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.
  • Так, за даними НАБУ, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок