Судно Ocean Grand, яке везе в Україну два патрульних катери класу Island, увійшло у Чорне море

Судно Ocean Grand, яке везе в Україну два патрульних катери класу Island, увійшло у Чорне море

Судно Ocean Grand, яке везе в Україну два патрульних катери класу Island, увійшло у Чорне море
Yörük Işık

Вантажний корабель Ocean Grand з двома катерами класу Island на борту увійшов в Чорне море. Про таке повідомив ресурс MarineTraffic, який відстежує рух морських суден.

Два американські патрульні катери класу Island P192 "Суми" та P193 "Фастів" вирушили з Балтімора, штату Мериленд і прямують до Одеси. Як зазначали у посольстві США в Україні ще в листопаді цього року, ці катери є частиною безпекової допомоги на понад 2,5 мільярди доларів, яку США надали країні з 2014 року.

"Вони допоможуть зміцнити морську безпеку України та підвищити оперативну сумісність ВМС України з НАТО", – розповіли тоді у посольстві.

Додамо, що до кінця 2021 року США планували передати Військово-морським силам України три катери типу Island. Це дозволило б сформувати на Одещині дивізіон з п'яти швидкохідних патрульних катерів.

Більше про те чим обладнані такі катери та як працюють – читайте у нашому матеріалі.

Що відомо

  • Перші два катери класу Island "Слов’янськ" і "Старобільськ" передали Україні у 2018 році. Їх побудували у 1988 році, до передачі вони були частиною складу берегової охорони США. З 2017 року катери вивели зі складу берегової охорони США, а через два роки вони прибули до Одеси на борту суховантажного корабля Ocean Freedom. До складу Військово-морських сил України кораблі ввели у листопаді 2019. Свої назви "Слов’янськ" і "Старобільськ" катери отримали на честь загиблих піхотинців з однойменних міст в Луганській та Донецькій областях.
  • Кожен катер має 8 відсіків, завдовжки 34 метри, важить 150 тонн та розвиває швидкість до 30 вузлів. Таке судно може перебувати в морі без підкріплення до 5 днів. Штат на катері – 20 військовослужбовців, з яких 3 офіцери. Додатково екіпаж може перевозити ще 4 людини.
  • Також на кожному з катерів є 25-міліметрова артилерійська установка та кулемети Калашникова, які встановлюються на бронетранспортер.

Читайте також

  • В Одесі готуватимуть екіпажі для служби на американських катерах "Айленд"
  • У Міноборони планують до кінця року сформувати під Одесою дивізіон катерів Island
  • Американські катери "Слов’янськ" та "Старобільськ" прибули до Одеського порту

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок