Кропивничанка передала в обласний госпіталь два кисневих концентратори. Гроші збирала в соцмережі

Кропивничанка передала в обласний госпіталь два кисневих концентратори. Гроші збирала в соцмережі

Кропивничанка передала в обласний госпіталь два кисневих концентратори. Гроші збирала в соцмережі
Суспільне: Кропивницький

Кропивничанка Тетяна Сила передала в обласний госпіталь два кисневих концентратора. Їх купила за гроші, які збирала у соцмережах. Суспільному розповіла, що концентратори купувала для людей, які під час лікування вдома потребуватимуть кисневої підтримки.

Тетяна Сила розповіла – гроші на концентратори збирала тиждень – це 52 тисячі гривень: "Написала пост в соцмережі. Люди почали пересилати гроші, хто скільки міг, по 10 гривень, 200, 300, 500, тисяча, дві гривень".

Кисневий концентратор буде зберігатись у госпіталі. Відповідальна за них – голова громадської організації "Центр медико-психологічної реабілітації "КОМПАС" Анна Колєва, яка працює у шпиталі. "Госпіталь є базою надання допомоги хворим на COVID, це те місце, куди можна під’їхати і ці концентратори можна забирати в будь-який час дня і ночі", – сказала Анна Колєва.

Пояснює, щоб отримати кисневий концентратор, треба мати довідку від сімейного лікаря про призначення кисневої підтримки: "Людина має написати заяву та розписку, тоді вона може взяти концентратор в оренду безкоштовно".

Кропивничанин Євгеній Ларшин у шпиталі взяв концентратор для своєї дружини. "Вона лежала в лікарні на Валах, при виписці сказали, що для страховки такий апарат потрібен вдома. Я звернувся до сімейного лікаря, він сказав, що у них в наявності немає".

Чому кисневий концентратор чоловіку не видав сімейний лікар, пояснила головна лікарка клініки Олеся Кучма. "У нас працює вісім сімейних лікарів, кожен може набрати до двох тисяч пацієнтів. Держава нам виділила на сімейну медицину лише два концентратора. Кількість пацієнтів велика, хворих дуже багато".

За словами керівника регіонального центру громадського здоров’я Івана Касьяненка, для сімейних лікарів область отримала 450 кисневих концентраторів. На закупівлю витратили 16 мільйонів гривень з державного бюджету. Нині їх недостатньо, аби видавати усім, кому треба киснева підтримка вдома, сказав Іван Касьяненко.

Читайте також

На початок