Навчання у зрілому віці: історії херсонців, які вступили до вишів

Навчання у зрілому віці: історії херсонців, які вступили до вишів

Навчання у зрілому віці: історії херсонців, які вступили до вишів
Суспільне Херсон

У Херсонських вишах навчаються не тільки юнаки та дівчата, які недавно закінчили школу, а й люди зрілого віку. Своїми історіями вони поділились з Суспільним.

Надія Миколаївна Ткаченко зараз на пенсії. Говорить, не любить гаяти час, тому вступила до Університету третього покоління – спеціальні курси при херсонському державному університеті, де встигла випробувати кілька спеціальностей. Найбільше сподобалося вчитися співати, говорить жінка.

"Я людина, яка хоче завжди вчитися і все знати, а знати все неможливо, тому я стараюся десь вчитися, десь щось читати. І ось одна подружка мені сказала, що у нашому педуніверситеті є факультет третього покоління. Це означає, що збирають людей поважного віку, тих, хто вийшов на пенсію і хочуть ще вчитися. Але змога зараз вчитися не в кожного є. І вона говорить, давай сходимо і дізнаємося, і я побігла", - каже Надія Ткаченко.

До пенсії, розповідає жінка, працювала у бухгалтерії на елеваторі, а зараз опановує творчу спеціальність. Надія Миколаївна говорить, спілкування з однокурсниками, викладачами, вивчення нового дає натхнення і сили для життя. За словами жінки, у їх віці з тими друзями, які були на роботі спілкувались, наразі не кожен любить кудись бігти і щось робити, а вони такі – енергійні, жваві, зібрали таких друзів по інтересах.

Іван Лопушинський – завідувач кафедри державного управління місцевого самоврядування у Херсонському національному технічному університеті. Серед його студентів були і є відомі у Херсоні люди, серед них – чинний голова обласної ради Олександр Самойленко. Викладач говорить, різниці між студентами не робить, незалежно від їхнього віку чи посади.

"З Олександром Степановичем Самойленком познайомився, коли він став заступником голови Херсонської ОДА і одразу ми запропонували йому спробувати вступити до навчання за нашою професійною програмою - публічне управління та адміністрування. Звичайно, Олександр Степанович здивувався, зважаючи на свій уже поважний вік, і спитав – а треба? Я кажу – треба. І без розмов Олександр Степанович вступив. І ось вже другий рік навчається. Цього року успішно склав державний екзамен", - розповів

Іван Лопушинський розказав, що є керівником Олександра Самойленка з написання магістерської роботи, яка стосується розвитку територіальних громад. Голова херсонської обласної ради в університеті вчиться заочно, до цього вже отримав дві вищі освіти.

"Життя змушує постійно підвищувати свою кваліфікацію. Десь змінювати свою роботу. Тому треба вчитися для того, щоб розумітися на тих проблемах, які виникають сьогодні, процеси, які існують сьогодні в суспільстві. Тому я скажу вам, що я і до цього мав 2 вищі освіти. Я захистив кандидатську дисертацію з правознавства, але життя так вирішило, що мені треба було йти в місцеве самоврядування, а для того, щоб керувати, треба розумітися на цьому. Сьогодні ми бачимо, що люди, які досягнули пенсійного віку, вони навчаються, вони знову комунікують, вони допомагають суспільству на волонтерських засадах. Тому я вважаю, освіта – це найголовніше, що відрізняє людину від іншого світу", - каже Олександр Самойленко.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди