Киву позбавили звання кандидата наук, він планує оскаржити це в суді

Киву позбавили звання кандидата наук, він планує оскаржити це в суді

Ексклюзивно
Киву позбавили звання кандидата наук, він планує оскаржити це в суді
.

Ілля Кива, народний депутат України від "Опозиційної платформи За Життя", подаватиме до суду за позбавлення його звання кандидата наук.

Про це Кива сказав у коментарі Суспільному.

Депутат заявив, що проти нього "вжили протиправні дії", які є "системним тиском", тому він буде захищати свої права у судовому порядку.

"Тільки законним шляхом. Я саме є тим, хто вимагає дотримання закону і бореться за дотримання закону, аби в нашій країні все-таки закон був центром, стрижнем", – сказав Кива в кулуарах парламенту.

За словами Іллі Киви, його позбавили наукового ступеня через відсутність новизни у його дослідженні.

"Експертна рада прийняла рішення: плагіату немає, захист приймається, а ось, як виявилося, новизни у моїй дисертації не вистачає, тому прийняли рішення позбавити мене докторського ступеня", – повідомив політик.

Читайте також: Кива програв апеляцію ВАКС щодо конфіскації понад мільйона гривень доходу із жомової ями

Що відомо

  • Уранці 16 листопада представники ДБР прийшли з обшуками до народного депутата від ОПЗЖ Іллі Киви. Згодом того ж дня стало відомо, що Киву позбавили права на нагородну зброю. Він назвав це "політичним тиском".
  • 26 квітня 2021 року Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію із державного управління. Члени атестаційної комісії одностайно проголосували за надання нардепу ступеня "кандидата наук". Тим часом невідомі блокували двері аудиторії, в якій проходив захист нардепа, журналістів не пускали у приміщення. Згодом їх пустили всередину й посадили в окреме приміщення, де вони дивилися онлайн-трансляцію захисту дисертації Киви.
  • Тема дисертації нардепа — "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)". Науковим керівником Киви вказано заступника директора Всеукраїнської громадської організації "Центр дослідження проблем публічного управління", професора Володимира Гурковського.
  • Науковий ступінь кандидата наук надалі може присвоювати Міністерство освіти та науки. Після отримання ступеня нардеп зможе отримати надбавку 15% до посадового окладу.
  • Згодом журналісти дізнались, що Кива додав до своєї дисертації фальшиві довідки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок