У Раді створили міжфракційне об'єднання "Розумна політика" на чолі з Разумковим. Хто туди увійшов

У Раді створили міжфракційне об'єднання "Розумна політика" на чолі з Разумковим. Хто туди увійшов

У Раді створили міжфракційне об'єднання "Розумна політика" на чолі з Разумковим. Хто туди увійшов
УНІАН

У Верховній раді офіційно створили міжфракційне об'єднання депутатів "Розумна політика" на чолі з ексспікером Дмитром Разумковим. Про створення нового об'єднання депутатів оголосив перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко наприкінці засідання Ради 16 листопада.

"Повідомляю про створення міжфракційного депутатського об'єднання "Розумна політика". Головою цього об'єднання обрано народного депутата Разумкова Дмитра Олександровича", – зачитав з листа Корнієнко.

До міжфракційного депутатського об'єднання увійшли народні депутати Володимир Козак, Василь Мокан, Роман Соха, Неллі Яковлєва, Оксана Дмитрієва, Валерій Божик, Дмитро Микиша, Ольга Саладуха, Олег Воронько, Олександр Бакумов, Ольга Коваль, Дар’я Володіна, Михайло Новіков, Роман Бабій, Аліна Загоруйко, Костянтин Касай, Дмитро Гурін, Євген Петруняк, Іван Юнаков, Михайло Крячко (усі — фракція "Слуга народу") та Артем Дмитрук, якого на цьому ж засіданні виключили з фракції "СН". Крім того, до МФО увійшли Андрій Ніколаєнко ("Батьківщина"), Людмила Буймістер (позафракційна).

Водночас Корнієнко повідомив, що Володимир Кабаченко ("Батьківщина"), який раніше підписався під списком нардепів у складі об'єднання "Розумна політика", свій підпис відкликав.

Що відомо

  • Про створення власного міжфракційного об'єднання ексспікер Дмитро Разумков повідомив 8 листопада. Він заявив, що завданнями нового МФО будуть напрацювання альтернативних законопроєктів та пропозицій; впровадження "стабільної та продуманої державної політики"; забезпечення у діяльності держави "пріоритету інтересів людини"; сприяння демократичному розвитку; становлення верховенства права; забезпечення дотримання прав та основоположних прав людини; захист свободи слова.
  • 7 жовтня Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. Представники монобільшості заявили, що він перестав бути "членом команди" і приймає самостійні політичні рішення.
  • "За" зняття Разумкова з посади проголосували 284 народних депутатів. З них шестеро депутатів від "Голосу", 215 — дали "слуги", 20 голосів — "Батьківщина", 19 голосів — депутатське об'єднання "За майбутнє". Крім того, відставку Разумкова підтримали 18 нардепів з об'єднання "Довіра" і шестеро позафракційних.
  • Під час підсумкового брифінгу Разумков заявив, що в Раді сформувалася нова коаліція із фракцій "Слуга народу" та "Батьківщина".

Читайте також

Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. Як це було

Був "правою рукою", а тепер "не член команди". Що зробив голова Ради Разумков і чому його звільнили

Планую велику команду. Разумков розповів, що робитиме після відсторонення

Про Разумкова, зміну регламенту і вибори – інтерв’ю з главою партії "Слуга народу" Корнієнком

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок