Газпром припинив транзит газу до Угорщини через Україну

Газпром припинив транзит газу до Угорщини через Україну

Газпром припинив транзит газу до Угорщини через Україну
Фото: Газпром

Російський "Газпром" припинив транспортування газу до Угорщини через територію України.

"Заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік (з 01.10.2021 по 30.09.2022) у розмірі 24,6 млн м куб. на добу", — повідомили в пресслужбі "Оператор ГТС України"

Транзит було припинено, оскільки з 1 жовтня 2021 року набрав чинності контракт між Угорщиною та Росією на транспортування газу в обсязі 4,5 млрд куб м на рік, за яким природний газ до Угорщини буде поставлятися через Турецький потік.

При цьому в компанії відзначили, що, оскільки імпорт природного газу з Угорщини відбувався шляхом віртуального реверсу, тепер можливості імпорту з Угорщини без транзиту відсутні.

"Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України, і українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань. Більш того, український маршрут – найбільш економічно вигідний, бо є найкоротшим шляхом постачання газу до Угорщини, про це свідчать обсяги торгівлі між компаніями обох країн за останні роки", - зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

У компанії також наголосили, що монополізація газових маршрутів Газпромом, яка наразі спостерігається, ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС – конкурентності та прозорості.

Після підписання угоди між РФ та Угорщиною Україна кілька разів критикувала новий контракт. Однак, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 1 жовтня публічно відкинув критику, заявивши, що не може врахувати точку зору Києва, передає Reuters.

Що відомо

  • 27 вересня представники Угорщини підписали новий довгостроковий контракт щодо організації постачання газу із російською державною компанією "Газпром" в обхід України.
  • У відповідь у Міністерстві закордонних справ України заявили, що "здивовані і розчаровані" рішенням Угорщини. У МЗС також зазначили, що ініціювали перенесення засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті.
  • Після цього Міністерство закордонних справ Угорщини викликало для пояснень такої реакції Києва українського посла. В українському зовнішньополітичному відомстві повідомили, що також викликали угорського посла, аби "донести" свою позицію.
  • 29 вересня керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергей Гуйяш заявив, що український уряд у не має права втручатися в енергетичну політику інших країн. Також він пригрозив заблокувати вступ України до НАТО, пригадавши дипломатичний конфлікт навколо мовного закону.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова до дружби та співпраці з Угорщиною, але продовжить захищати свої політичні та економічні інтереси у дипломатичному полі у разі атаки на них.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок