Україна втримала перемогу у другому матчі відбору на жіночий Євробаскет-2023

Україна втримала перемогу у другому матчі відбору на жіночий Євробаскет-2023 Фото Аліни Смутко / Суспільне

Два матчі - дві перемоги.

Збірна України з баскетболу здобула другу поспіль перемогу у відборі на жіночий Євробаскет-2023. У другому матчі команда перемогла на виїзді збірну Фінляндії.

Українки підходили до зустрічі з фінками у якості лідерок групи. У стартовому поєдинку Україна здолала чинних віцечемпіонок Європи - збірну Франції з розгромним рахунком та перевагою у 19 очок.

"Синьо-жовті" вдруге у 2021 році грали проти фінок. У кваліфікації на Євробаскет-2021 Україна здолала на виїзді Фінляндію 91:75 після домашньої перемоги у 2020-му (84:66).

Суперниці збірної України фінки стартовий поєдинок програли литовкам. У разі, якщо Україна б перемагала Фінляндію, а Франція - Литву, "синьо-жовті" виходили б на перше місце в групі.

Як і у матчі з фінками, Україна у першому ж періоді заволоділа перевагою. "Синьо-жовті" здолали фінських баскетболісток з перевагою у десять очок. На перерву українки пішли з різницею у +9 - Фінляндія виграла другу чверть, але лише з перевагою в одне очко.

Попри наявність переваги, фінки продовжували скорочувати гандикап від українок. Третя чверть - і ще одна перемога, цього разу з різницею +3. Перед останньою 10-хвилинкою перевага українок складала лише +6.

Інтрига у матчі трималася до самого кінця. За 12.4 секунди до кінця фінкам вдалося скоротити відстань до чотирьох очок. Проте Україні цього вистачало для перемоги.

Найрезультативнішою гравчинею матчу у складі України стала лідерка команди Аліна Ягупова, що закинула 31 очко.

• Відбір на жіночий Євробаскет-2023. Група В. Другий тур

Фінляндія - Україна 71:77 (13:23, 18:17, 22:19, 18:18)

Франція - Литва 83:56

• Відбір на жіночий Євробаскет-2023. Група В. Турнірна таблиця
  1. Україна - 4 очки (2 матчі), +25 - різниця очок
  2. Франція - 3 очки (2), +8
  3. Литва - 3 очки (2), -17
  4. Фінляндія - 2 очки (2), -16
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів