"Не пригадаю таких ігор у кар'єрі". Польща і Албанія переписали рекорди у відборі Євробаскету: відео FIBA

Польські баскетболістки перемогли суперниць з результатом у +106 очок, встановивши рекорд.

Відбір на жіночий Євробаскет-2023 розпочато. Перший матч кваліфікації на турнір провела збірна України, завдавши розгромної поразки Франції з різницею у +19.

Одночасно з матчем України матчі проводили й інші збірні. Зокрема, збірна Польщі грала проти Албанії та здобула ще більш розгромну перемогу.

Крім надуспішного старту, збірна Польщі змогла оновити особистий рекорд за результативністю. А Албанія - навпаки показати найгірший результат в історії.

Повне відео матчу

Що сталося?

У матчі проти Албанії польські баскетболістки закинули 125 очок. Це найкращий результат жіночої збірної Польщі за всю історію виступів.

Ключовим моментом такої результативності полячок стала перша половина зустрічі. За 20 хвилин (дві чверті) Польща закинула 76 очок, по 38 у кожній із чвертей. А на початку матчу перевага полячок взагалі складала 17:0.

Востаннє позначку у 100 очок жіноча збірна Польщі долала у 2018 році. У товариському матчі проти Ірландії полячки закинули рівно 100 очок та здобули перемогу з різницею у +31 очко.

Албанія, водночас, встановила найгірший результат за набраними очками. За 40 хвилин албанські баскетболістки змогли закинути лише 19 очок.

Попередній антирекорд жіночої збірної Албанії з баскетболу складав 27 очок. Тоді команда програла з ще більшою різницею очок Угорщині - 27:139.

Дивіться також: Найяскравіші моменти історичної перемоги жіночої збірної України над Францією: фоторепортаж

Як пояснили результат у Польщі та Албанії?

Тренер збірної Албанії Мірза Алібегай звернув увагу на вік баскетболісток його команди. Одразу сім гравчинь албанської збірної є віком 20 та менше років.

"Ми розуміли, приїджаючи сюди, у якому статусі перебуватимемо. Знали, проти якої команди гратимемо, а також розуміли, що всі збірні у групі є досить хорошими. Проте зараз я хотів би звернути увагу на хорошій атмосфері у роздягальні. Ми намагалися виступити якомога краще. Гравчині ще дуже молоді, але ми спробували показати свій максимум", - зазначив тренер.

А ось баскетболістка Анна Якубюк наголосила, що попри таку розгромну перемогу над Албанією, вже думає про наступний матч.

"Не пригадую таких матчів у моїй кар'єрі. Намагалися думати про Туреччину та відпрацювати певні елементи на наступний матч. Хочемо здивувати там".

Тренер збірної Польщі Марош Ковацик також визнав: сподівався на перемогу над Албанією з розгромним рахунком, але не міг навіть розраховувати на такий результат.

"Не пригадаю у моїй кар'єрі тренера такого матчу на міжнародному рівні", - додав тренер збірної Польщі.

• Найвищим результатом в історії жіночої збірної Польщі баскетболу є перемога на Євро в 1999 році.
  • Востаннє Польща відбиралася на чемпіонат світу ще у 1994 році, посівши підсумкове 13-е місце.
  • Крім Албанії, у групі Польщі також збірні Туреччини та Словенії. Турецькі баскетболістки у першому матчі перемогли словенок.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів