Україна сенсаційно розгромила вічемпіонок Європи Францію у відборі на Євробаскет-2023 FIBA

Перша перемога України в історії над Францією.

Жіноча збірна України з баскетболу відбір на Євробаскет-2023 розпочала з домашнього матчу проти головного фаворита своєї групи - збірної Франції. Українки пропустили останній Євробаскет, натомість француженки - чинні віцечемпіонки Європи і бронзові призерки Олімпіади-2020.

Це була п'ята очна зустріч між збірними - усі попередні матчі залишилися за Францією.

Гості матчу були однозначними фаворитками і цього поєдинку, однак українки з перших хвилин розпочали дуже активно діяти в атаці. Перша чверть пройшла в постійній атакувальній перестрілці - команди на двох закинули дев'ть 3-очкових кидків, а переможницями чверті вийшли українки - 31:23.

У другій чверті Україна продовжувала активно атакувати з 3-очкової дистанції, більшість атак були точними. Натомість у Франції гра в нападі фактично не працювала, тренер гостей міняв баскетболісток, випустив на майданчик усіх гравчинь. Але активний захист українок дозволяв господаркам збільшувати перевагу в рахунку, на велику перерву команди пішли за рахунку 54:37 ("+17" для України).

В України майже усе виходило в атаці, працював захист, тренерський штаб команди майже не проводив ротації. Старт третьої чверті теж залишився за українками, але чим менше часу залишалося до кінця гри, тим більше втомлювалася команда. По ходу третьої чверті українки вигравали "+25", але за підсумками чверті француженки скоротили різницю до "+16" для українок.

На початку четвертої чверті гості ще трохи скоротили відставання, але жодного разу не наблизилися ближче, ніж до "-12". Україна ж витримала цей тиск, а потім завдяки кільком влучанням Аліни Ягупової та інших українок відновила свою перевагу!

Емоції України після перемоги, фото Аліни Смутко, СуспільнеФото Аліна Смутко, Суспільне

Емоції України після перемоги, фото Аліни Смутко, Суспільне

Підсумковий рахунок - 90:71 на користь збірної України! Синьо-жовта збірна розгромила одну з найсильніших збірних Європи та світу.

• Відбір на жіночий Євробаскет-2023. Група В. Перший тур

Україна - Франція 90:71 (31:23, 23:14, 17:18, 19:16)

Литва - Фінляндія 69:59 (20:17, 15:7, 19:15, 15:20)

• Відбір на жіночий Євробаскет-2023. Група В. Турнірна таблиця
  1. Україна - 2 очки, +19 - різниця м'ячів
  2. Литва - 2 очки, +10
  3. Фінляндія - 1 очко, -10
  4. Франція - 1 очко, -19

• На Євробаскет-2023 з кожної групи виходить перше місце, а також до фінальної частини відберуться чотири з десяти найкращих других місць.
  • Наступний матч Україна зіграє на виїзді проти Фінляндії - неділя, 14 листопада, 17:00.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів