Допінг замість ліків. Дискваліфікований динамівець став жертвою помилки

Допінг замість ліків. Дискваліфікований динамівець став жертвою помилки

Допінг замість ліків. Дискваліфікований динамівець став жертвою помилки Facebook Dynamo Kyiv

Стало відомо, як до організму дискваліфікованого через допінг футболіста Динамо Артема Бесєдіна потрапила заборонена речовина фонтурацетам.

Артем Бесєдін попросив у лікаря Динамо пігулку від головного болю, але замість неї отримав препарат з фонтурацетамом у складі. Про це в інтерв'ю Футбол NEWS заявив координатор допінг-контролю УАФ Максим Бецко.

"За повідомленням, що нам надійшло, цей препарат потрапив до організму футболіста випадково, через те, що було переплутано таблетку. Замість таблетки від головного болю лікар дав цей препарат. За однією з версій, у нього в одній кишені були таблетки кетанова та фонтурацетама, а він просто переплутав блістери", – сказав Бецко.

Фахівець також пояснив, що фонтурацетам підвищує мозкову активність та психічну енергію. Речовина належить до переліку препаратів, заборонених WADA (Всесвітня антидопінгова агенція).

Що відомо:

  • Після матчу зі шведським Мальме в рамках ліги Європи у Артема Бесєдіна були взяті проби на допінг. 19 грудня Динамо УЄФА офіційно повідомив Динамо про можливе вживання нападником заборонених речовин. На час розслідування європейський футбольний союз відсторонив футболіста від ігрової діяльності.
  • У сезоні 2019/20 Артем Бесєдін провів за "біло-синіх" 23 матчі, відзначившись 8-ма голами (усі – в рамках УПЛ).
  • 23 лютого президент Динамо Ігор Суркіс повідомив, що футболіст подовжив контракт із клубом.
  • 25 лютого УЄФА ухвалив рішення відсторонити Артема Бесєдіна від змагань на 1 рік.
Категорії