Міністр культури Ткаченко подав у відставку

Міністр культури Ткаченко подав у відставку

Міністр культури Ткаченко подав у відставку
УНІАН

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву про відставку.

"Сьогодні написав заяву про відставку. Про причини. Рішення Кабміну щодо Держкіно приймалось без погодженням з МКІПом. Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності", — написав він.

Ткаченко також заявив, що це рішення — не єдине, з яким він не погоджується.

"Згідно управлінської реформи, на початку року Урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від Прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось", — зазначив він.

Міністр також наголосив, що сума, виділена на культуру у проєкті державного бюджету на 2022 рік є "неприйнятною".

Відокремлення Держкіно

8 листопада, Кабмін розіслав на погодження проєкт постанови про відокремлення Держкіно. Мінкульт не відповів, решта структур, зокрема, Міністерство фінансів, Мінекономіки, Мінцифри, погодили рішення.

У тексті рішення Кабміну йдеться про те, що проєкт розроблено з метою сприяння розвитку національної кіноіндустрії, щоб покращити державну політику у сфері кінематографії.

В обґрунтуванні необхідності такого рішення зазначається, що акт розроблений на виконання пункти 4 статті 1 указу президента Україні від 10 вересня 2021 року номер 464 "Про заходи щодо сприяння розвитку кінематографії в Україні, згідно з яким Кабміну встановлено завдання вжити заходи щодо консолідації в єдиному центральному органі виконавчої влади, діяльність якого спрямовується Кабінетом міністрів України, функцій із формування та реалізації державної політики у сфері кінематографії".

До прийняття цього документу у Положенні про Державне агентство України з питань кіно було зазначено, що "діяльність Держкіно спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері кінематографії".

Що відомо

  • Минулого тижня Верховна рада прийняла відставку одразу п’ятьох міністрів і призначила нових урядовців.
  • Новим міністром оборони став Олексій Резніков, який раніше був віцепрем’єр-міністром та очолював Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Його місце зайняла народна депутатка з фракції “Слуга народу” Ірина Верещук. Міністеркою економіки стала Юлія Свириденко, яка була заступницею голови Офісу президента. Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості очолив Павло Рябікін, до цього – керівник Митниці. Також Рада відправила у відставку міністра екології Романа Абрамовського. Його місце як виконуючий обов’язки зайняв заступник Руслан Стрілець.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок