Перейти до основного змісту
"З якого переляку": Данілов прокоментував пропозицію німецького депутата про мігрантів

"З якого переляку": Данілов прокоментував пропозицію німецького депутата про мігрантів

"З якого переляку": Данілов прокоментував пропозицію німецького депутата про мігрантів
. Секретар РНБО Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Члени Ради національної безпеки і оборони під час засідання 10 листопада обговорили пропозицію експерта із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільcа Шміда щодо залучення України до вирішення проблеми мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи на прохання журналістів заяву німецького політика. Після засідання РНБО він заявив: "З якого переляку Україна має брати мігрантів до себе, якщо Німеччина має про них піклуватися".

“На засіданні РНБО ми розглядали відповідну заяву Шміда. У нас є пропозиція соціал-демократам Німеччини: взяти собі додому по два, по три, по п’ять біженців. Якщо мало місця в Бундестазі, то нехай їх беруть до себе і нехай там знаходяться. З якого переляку ми маємо брати їх до себе, якщо німці мають про них піклуватися?”, – сказав він.

"Дуже дивно, коли німці починають розповідати, що нам з цього приводу робити", – додав Данілов.

Що сказав Шмід

Експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільc Шмід в інтерв'ю Deutschlandfunk висловив пропозицію відкрити контрольований шлях для мігрантів до Польщі і залучити Україну до вирішення проблеми біженців на кордоні з Білоруссю.

Шмід запропонував, щоб мігранти на кордоні між Білоруссю та Польщею отримали контрольований шлях до країни, а потім їх необхідно доставити в третю країну за межами ЄС, де вони мають пройти через процедури отримання притулку.

"Є міркування поговорити про це з сусідніми країнами, такими як Україна. Тоді ми можемо дати зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапляє в ЄС", – сказав Шмід.

Міграційна криза

Міграційна криза на кордоні Білорусі з Литвою, Польщею і Латвією триває з серпня 2021-го. Три країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тискові у рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.

8 листопада натовп мігрантів з кількасот людей наблизився до польського кордону з боку Білорусі у супроводі силовиків. МВС Польщі заявило про спробу прорвати кордон поблизу прикордонного пункту "Брузги" (КПП "Кузніца"). Міноборони країни також зняло відео, як білоруські правоохоронці проводжають колону біженців до кордону. У Білорусі це назвали "заходами безпеки для людей, які пересуваються по трасі".

9 листопада дві великі групи мігрантів із кількох десятків людей на білорусько-польському кордоні зламали паркани і потрапили на територію Польщі. У Польщі заявили, що білоруська сторона підготувала найбільший на даний час штурм кордону за допомогою нелегальних мігрантів.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко стверджує, що не впливає на потік мігрантів: "Вимагати від мене, щоб я власним коштом зупиняв цей процес міграції – (ред.). Саме зупиняв, а не фінансував як це американці говорять. У мене що грошей багато? І взагалі факти на стіл. Якщо я фінансую – факти на стіл".

Європейський союз планує запровадити нові санкції проти Білорусі через кризу з мігрантами на польському кордоні.

Президент Польщі Анджей Дуда пропонує заборонити польоти над країнами Євросоюзу для авіакомпаній, які доставляють мігрантів до Білорусі. Про це повідомив польський прем'єр Матеуш Моравецький. Авіакомпанія Turkish Airlines вже заперечила причетність до перевезення нелегальних мігрантів у Білорусь.

Міністерство внутрішніх справ України прийняло рішення про посилення присутності прикордонників на кордоні з Білоруссю – їхню кількість подвоять.Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.

Читайте також: Лукашенко використовує мігрантів у власних політичних цілях – білоруський журналіст

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок