Вакцинація має бути добровільною: депутати Тернопільської облради звернулися до президента

Вакцинація має бути добровільною: депутати Тернопільської облради звернулися до президента

Вакцинація має бути добровільною: депутати Тернопільської облради звернулися до президента
Суспільне Тернопіль

На сесії Тернопільської облради розглядали сьогодні звернення про підтримку добровільної та недопущення примусової вакцинації від COVID-19. Ініціював його депутат від фракції ВО "Свобода" Михайло Тимошик.

Адресували звернення президенту, прем’єру, голові Верховної Ради та Генпрокурорці.

"Примусова вакцинація повинна не допускатися. Не повинен чинитися тиск на людей, працівників, на підлеглих у будь-якому форматі. Мені дуже часто нагадують ці моменти з недопуском на роботу, а також з виписом протоколів і штрафів людям, які проводять бізнес, це коли в 1930 роках були перевірка документів і видавання "жовтих" листочків про те, що людина має право пересуватися і працювати. Ми сьогодні забираємо можливість у людини виживати, можливість права на працю і, крім того, що найважливіше, в нас сьогодні людину невакциновану прирівняли до злочинця, яка не має ні права жити, ні права працювати, ні існувати. Я вважаю, що це пряме порушення прав і свобод громадян України", – каже Тимошик.

Вакцинація має бути добровільною: депутати Тернопільської облради звернулися до президента
Вакцинація має бути добровільною: депутати Тернопільської облради звернулися до президента. Суспільне Тернопіль

За це звернення депутати обласної ради голосували двічі – і двічі звернення не набрало необхідної кількості голосів. "За" проголосували 28 депутатів із 58. Потім депутат від фракції "Слуги народу" Денис Милий запропонував змінити це звернення:

"Я запропонував сесії все ж таки залишити спрямування виключно на добровільну вакцинацію, на роз’яснення населенню її аспектів, а все, що стосується примусової вакцинації – всі ці згадки забрати, бо таких фактів немає – депутати підтримали".

Після змін депутати ще раз голосували за це звернення. Підтримали його 40 із 56. Директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, яка також є депутаткою від фракції політичної партії "Довіра", прокоментувала це звернення так:

"Ніякої примусової вакцинації немає. Я, як директорка обласного департаменту охорони здоров’я це заявляю, і як депутатка обласної ради. Держава запропонувала правила, як побороти пандемію в сучасних вимогах. На сьогодні, крім вакцинації іншого способу немає. І тому запропоновані певні категорії – ті люди, які більше комунікують – їм необхідно вакцинуватися. Є закон про інфекційні захворювання. Якось ми повинні бути солідарні, ми живемо в соціумі, і треба вміти пристосовуватися – якщо в мене такі глибокі антивакцинальні переконання – то треба пристосуватися до тих умов, які пропонує держава. Але хочу сказати ще таке – антивакцинальні переконання в реанімаційному ковідному відділенні проходять дуже скоро.

Звернення депутатів прокоментував також голова обласної ради Михайло Головко:

"Ми підтримуємо Конституцію, закони України, і це право депутатів – вносити свої пропозиції. Питання підтрималося сесією, вважаючи, що життя і здоров’я людей – це найбільша цінність і тому ми з повагою ставимося до всіх. Не треба ділити людей і робити між ними якусь ворожнечу чи розбіжність, якось залякувати, погрожувати. Суть цього звернення стосувалася виключно того, що всі є рівні й всі мають користуватися законами та підтримувати, виділяти кошти на наші заклади охорони здоров’я".

Вакцинація має бути добровільною: депутати Тернопільської облради звернулися до президента
Михайло Головко. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, з 8 листопада в Україні, згідно з рішенням Кабміну, до роботи не допускають невакцинованих працівників освіти, органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій і їх структурних підрозділів.

Читати також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди