У Тернополі відкрили виставку робіт скульптора Солонера

У Тернополі відкрили виставку робіт скульптора Солонера

У Тернополі відкрили виставку робіт скульптора Солонера
Суспільне Тернопіль

Виставку робіт тернопільського скульптора Миколи Солонера відкрили в обласному краєзнавчому музеї. На ній представили 20 графічних малюнків та скульптури в стилі пазлфаунізм. Скульптор розповів Суспільному про особливість цієї техніки.

У центрі експозиції Миколи Солонера представлена скульптура під назвою "Людина-скорпіон". Вона виконана у стилі пазлфаунізму, який митець започаткував 17 років тому.

"Пазлфаунізм – це довільне розміщення символів тварин, пазли утворюють єдиний твір мистецтва. Це може бути в графіці, картинах, скульптурі. Проблема в цьому стилі, це передача думки, дії, характеристики людини. Можна передати емоції, людина плаче, сміється, а от як передати, наприклад, її думку, дію, характеристику? Саме в цьому мені допомагає цей стиль, який я винайшов у 2004 році", – каже скульптор.

У Тернополі відкрили виставку робіт скульптора Солонера
Микола Солонер. Суспільне Тернопіль

Христина Стрілковська розповідає, з творчістю Миколи Солонера познайомилася три роки тому:

"Я захоплена тим, наскільки вдається людині створити цілісну картинку, яка складається з великої кількості складних елементів тварин. Мені здається, що сама до такого ніколи б не додумалася, і виникає питання, як в людини в голові може скластися така цілісна картинка. Ми розуміємо, що це обличчя людини, але воно складається з великої кількості тварин, елементів складних. Це просто неймовірно".

Крім скульптур Микола Солонер презентував також графічні видання. Це картини та книги дитячих малюнків "Маленький Томмі" та "Королівство хмарин".

"Цю книжку, яку він видав у Лондоні, може дивитися дитина, не читаючи тексту. Там так намальовано, що кожна дитина виставляє свій образ і свої дії тих героїв, яких він бачить на тій картинці", – каже художник Євген Удін.

Підтримати Миколу Солонера прийшла його мама Ганна.

"Він в дитинстві захоплювався всякими картинками, малював. Коли якісь гості приходили, мами з дітьми приходили, то він з ними малював всяких роботів, звіряток і дуже його це цікавило. Його дитяче захоплення переросло у цей вид мистецтва", – розповіла Ганна Солонер.

У Тернополі відкрили виставку робіт скульптора Солонера
У Тернополі відкрили виставку робіт скульптора Солонера. Суспільне Тернопіль

Микола Солонер народився у Тернополі. У 1996 році переїхав до Лондона. Закінчив Коледж мистецтв Кенсінгтон і Челсі. Митець створив понад пів тисячі скульптур. Вони виставлялися у музеях Лондона, Риму, Венеції, а також у Національній академії мистецтв України. У Тернополі це друга його виставка.

На початок