Дослідження: роботи жінок-художниць складають лише 16% продажів NFT

Дослідження: роботи жінок-художниць складають лише 16% продажів NFT

Дослідження: роботи жінок-художниць складають лише 16% продажів NFT
Grimes

Але це все одно кращий результат, ніж на традиційних аукціонах. Всього шість жінок увійшли до списку 100 найбільш продаваних художників на аукціоні в першій половині 2021 року, пише Artnet.

Згідно з останнім виданням Artnet Intelligence Report, у період з 2008 по червень 2019 року роботи жінок становили лише 2% від 196,6 мільярдів доларів — загальної ціни робіт, проданих на офлайн-аукціонах мистецтва.

На онлайн-аукціонах ситуація краща, але це все одно жахлива картина, вважає Artnet. Аудиторська компанія ArtTactic провела дослідження і виявила, що за останній 21 місяць на жінок-художниць припало лише 16% продажів NFT на платформі Nifty Gateway.

Дослідження: роботи жінок-художниць складають лише 16% продажів NFT
Beeple, Everydays / Wildcat Ebony Brown

З огляду на те, що світ NFT являє собою перетин мистецтва та технологій, двох сфер, в яких переважають чоловіки, не дивно, що ця цифра настільки низька, зазначають автори дослідження.

ArtTactic також підсумовують, що ринку NFT не вистачає різноманітності: художники зі США, Великобританії та Канади становлять 73% з усіх 345 художників на Nifty Gateway. Художники з Південної Америки та Азії становлять 2,4%, африканські ж художники — 1,2%. Також вдалося встановити, що 55% продажів домів Sotheby’s, Christie’s, Phillips, Foundation та SuperRare — це роботи всього 16 художників.

Що відомо

  • NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у цифровій книзі, що називається блокчейном, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.
  • NFT можна використовувати для створення штучного дефіциту цифрового твору, створюючи лише один NFT для обраної копії з унікальним підписом. Цим NFT-твори мистецтва схожі на предмети з автографом.
  • Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT. Цифрові твори мистецтва автора Beeple було продано за 20 млн доларів 2021 року.
  • У квітні 2021 року NFT на цифровий мистецький твір "Залишайся вільним" продали за 5,5 млн доларів. На тлі сторінок з історичної ухвали суду, в якій масове стеження Агентства національної безпеки США за інтернет-користувачами було визнано незаконним, сформоване зображення Едварда Сноудена.

Читайте також

Тарантіно продасть на аукціоні NFT сім секретних сцен із "Кримінального чтива"

Художній музей випустить для продажу NFT колекцію українського мистецтва

За мотивами серіалу "Гра в кальмара" створили криптовалюту Squid

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант