У Кропивницькому відсторонили від роботи 52 нещеплених від COVID-19 освітян

У Кропивницькому відсторонили від роботи 52 нещеплених від COVID-19 освітян

У Кропивницькому відсторонили від роботи 52 нещеплених від COVID-19 освітян
фото Кропивницької міськради

У Кропивницькому на 9 листопада відсторонили від роботи 52 невакцинованих від коронавірусу освітян. Про це під час брифінгу розповіла керівниця міського управління освіти Лариса Костенко.

Згідно з змінами до Постанови Уряду №1236 від 20 жовтня відсторонюють від роботи працівників освіти і держслужбовців без щеплень проти ковіду. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав, що мають право формувати перелік професій з обов'язковою вакцинацією, посилаючись на статтю 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

В обласному центрі працюють 5635 працівників освіти.

  • З 3406 працівників шкіл не допустили до роботи 35 людей.
  • З 2064 працівників дитсадків відсторонили 14 працівників.
  • Зі 135 працівників позашкільної освіти не працюють троє людей

"Ми проводили роз'яснювальну роботу серед працівників щодо переваг вакцинації. У тих закладах освіти, у яких через коронавірус померли працівники, колектив вакцинувався активніше і швидше. Останній тиждень перед вступом в дію постанови ми попереджали людей про наслідки, тобто про відсторонення від роботи".

За словами Лариси Костенко, серед освітян є працівники, які мають протипоказання для вакцинації, це:

  • 83 працівники шкіл;
  • 50 працівників дитсадків.

Трьох з п’ятдесяти двох вчителів музичної школи №1 у Кропивницькому відсторонили від роботи без збереження зарплати через те, що вони невакциновані від ковіду. Про це сказала Суспільному директорка школи Євгенія Малявкіна.

Одна з відсторонених вчительок Олена Коваленко розповіла Суспільному, що робота їй подобається, але вакцинуватися не хоче, бо має причини та довідку про антитіла. Сказала, розуміє, що директорка виконує наказ міністерства охорони здоров’я.

Першу дозу щеплення серед працівників дитсадків отримали 96 відсотків людей, серед працівників шкіл – 93 відсотки. У Кропивницькому дві дози вакцини отримали працівники п'яти шкіл та 13 дитсадків. Це дані від Лариси Костенко.

Читайте також

На початок