Росія збільшила транзит газу українською територією – Оператор ГТС

Росія збільшила транзит газу українською територією – Оператор ГТС

Росія збільшила транзит газу українською територією – Оператор ГТС
Фото: Газпром

Російський газовий монополіст "Газпром" збільшив обсяги транзиту газу українською територію до 88-90 мільйонів кубічних метрів на добу.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон.

За його словами, попри це фактичний рівень постачання все одно не відповідає заброньованим потужностям, які становлять 109 мільйонів кубометрів газу на добу

"Транзит наразі менший (88 мільйонів кубічних мерів), ніж заброньовано та сплачується Газпромом (109 мільйонів кубічних метрів)", – написав Макогон.

Посадовець додав, що станом на 5 листопада сховища "Газпрому" у Європі були заповнені лише на 24,6%. Водночас рівень заповнення сховищ на території Росії є найбільшим із 2000-го року.

За словами Макогона, при цьому "Оператор ГТС" не отримував від Росії додаткових заявок на транзит газу.

Що відомо

  • Після підписання газового контракту між Угорщиною та Росією Україна втратила близько 4,5 мільярда кубічних метрів транзиту, однак цей обсяг може зрости до 10 мільярдів кубометрів.
  • 27 вересня представники Угорщини підписали новий довгостроковий контракт щодо організації постачання газу із російською державною компанією "Газпром" в обхід України. У відповідь у Міністерстві закордонних справ України заявили, що "здивовані і розчаровані" рішенням Угорщини. У МЗС також зазначили, що ініціювали перенесення засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті.
  • 13 жовтня президент РФ Володимир Путін заявив про неможливість нарощування об’ємів транзиту газу територією України через ненадійність української газотранспортної системи. У оператора ГТС назвали це маніпуляцією з метою прискорити запуск "Північного Потоку-2".
  • У РНБО заявили, що Україна готова транспортувати до країн ЄС додатково 55 мільярдів кубометрів газу.
  • 1 листопада Сергій Макогон заявив, що "Газпром" знизив обсяги транзиту газу до Європи через України і може недопоставити близько п'яти мільярдів кубічних метрів палива.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок