Перейти до основного змісту
Україна готова транспортувати до країн ЄС додатково 55 млрд кубів газу – РНБО

Україна готова транспортувати до країн ЄС додатково 55 млрд кубів газу – РНБО

Україна готова транспортувати до країн ЄС додатково 55 млрд кубів газу – РНБО
. Фото: dilovyi.info

Кабінет міністрів, НАК "Нафтогаз" та оператор ГТС України мають визначити спеціальні умови щодо транспортування додаткових обсягів газу до країн ЄС. Мова йде про додатковий транзит обсягом до 55 млрд кубів. Таке рішення було ухвалене на засіданні РНБО.

Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Єдине, на що хотів звернути увагу, так це на ситуацію, яка є сьогодні з постачанням газу до Європи. Ви знаєте, що в Європі вирує криза, створена відповідними процесами. Ми сьогодні дуже уважно заслухали представників оператору ГТС, "Нафтогазу". Ми постановили протокольним рішенням РНБО: Кабмін разом з "Нафтогазом", оператором ГТС України має визначити спеціальні умови щодо транспортування додаткових обсягів природного газу через ГТС до країн ЄС в обсягах не менше ніж 55 млрд кубів на рік", –сказав він.

За словами Данілова, збільшення обсягів постачання палива до ЄС можливе за умови, якщо уряд України законтрактує з Росією додаткові об'єми газу.

"Ми сьогодні маємо контракт з РФ, ви знаєте – на 40 млрд кубів газу. Ми можемо додатково до цього контракту, без усіляких проблем запропонувати нашим європейським друзям додатково 55 млрд кубів газу", – заявив секретар РНБО.

Що відомо

  • 5 жовтня ціна ф'ючерси на газ на головному європейському хабі TTF в Роттердамі досягла 111,13 євро за МВт-год. Це приблизно $1280 за тисячу кубометрів газу.
  • 7 жовтня ціна піднялася до рекордних $2000, а потім різко впала після заяв президента Росії Володимира Путіна про те, що РФ готова збільшити постачання у ЄС.
  • На тлі рекордного здорожчання газу керівники міністерств економіки та фінансів Франції, Іспанії, Чехії, Румунії та Греції запропонували розслідувати причини такого різкого стрибка цін.
  • Представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що різке зростання ціни на газ сталося внаслідок феномену фінансових спекуляцій, а не просто через дисбаланс попиту і пропозиції.
Читайте також: Енергетична криза у Європі: чому вона виникла та як подолати

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок