В Україні 18 банків автоматично блокують рахунки громадян на вимогу державних та приватних виконавців.
"Вже 18 з 73 банкiв України почали автоматично блокувати рахунки громадян через їхні борги за вимогою державних та приватних виконавців. Серед тих, хто додався до списку "Райффайзен банк Аваль", "ОТП банк", "Укрсиббанк", — повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот,, посилаючись на дані НБУ.
Читайте також: Чи списуватимуть автоматично кошти з банківських рахунків боржників. Пояснює Мін'юст
Тепер у повному переліку такі банки:
- Приватбанк
- Універсал банк
- Оксі банк
- Таскомбанк
- Індустріалбанк
- Банк Восток
- Прокредит банк
- Львів
- Конкорд
- Райффайзен банк аваль
- Кредобанк
- Отп банк
- Ідея банк
- Метабанк
- Український капітал
- Агропросперіс банк
- Укрсиббанк
- Радабанк
Відповідно до наказу Міністерства юстиції, який було ухвалено у березні 2021 року, гроші з рахунків боржників можуть бути автоматично заблоковано за борги в рамках процедури примусового стягнення. Згідно з документом, заморожуватися має тільки сума боргу, однак часом рахунок блокується повністю.
"Виконавець має право накласти арешт на кошти боржника, що знаходяться в банку. Від того, як оформлений документ про арешт коштів, залежить, чи будуть арештовані всі кошти, чи лише їх частина. Так, якщо виконавець вказав суму, і на рахунку достатньо коштів, то буде арештована лише ця сума коштів. Якщо ж коштів недостатньо або виконавець не вказав точну суму, що підлягає арешту, можуть бути арештовані кошти на всіх рахунках боржника", — пояснила начальниця управління НБУ з захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук.
Що відомо
- В Україні близько 400 тис. боржників без суду наклали арешт на рахунки та майно.
- В Україні з 6 липня запрацювали зміни до порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках. Міністерство юстиції пояснило, як саме працює нова система.
- У квітні 2021 року Нацбанк оновив свої положення щодо розкриття банківської таємниці.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!