Директор Болонського театру пояснив, чому запросив на роботу Оксану Линів

Директор Болонського театру пояснив, чому запросив на роботу Оксану Линів

Директор Болонського театру пояснив, чому запросив на роботу Оксану Линів

Оксана Линів з січня 2022 року починає працювати музичною директоркою Муніципального театру Болоньї, одного з провідних в Італії. За словами художнього директора установи Фульвіо Маччарді, він запропонував українській диригентці обійняти посаду зокрема і тому, що вона має за плечима музичну традицію центральної Європи.

В інтерв'ю Радіо Свободі він сказав, що буде узгоджувати з Линів як з музичною директоркою репертуар та програму концертів на майбутні роки. Тому шукав на цю посаду митця, який би відрізнявся від попереднього директора Мікеле Маріотті, який працював у театрі 10 років до 2018-го.

"Він зосереджувався на класичному репертуарі бель канто (віртуозний оперний спів, — авт.) – Джоакіно Россіні, Ґаетано Доніцетті – тобто переважно твори італійських оперних композиторів. Зважаючи на історію цього театру, який відзначився сміливими постановками, зокрема німця Ріхарда Вагнера та сучасних композиторів, мене також цікавила постать музиканта, який би мав за плечима музичну традицію центральної Європи, словом, знав не лише італійський репертуар. І всі ці характеристики для мене виявилися дуже виразними в Оксані Линів", – пояснив Фульвіо Маччарді.

Він розповів, що у березні 2021 року Линів прибула до театру на перший концерт, який проводили без публіки в залі у стримінговому режимі. Під час співпраці між ними склалося професійне взаєморозуміння.

Колектив італьського театру сприйняв звістку про призначення Линів з ентузіазмом.

"Наш театр особливий тим, що за останні років тридцять сприяє розвитку нових імен, включно з іноземцями. За розміром це малий театр, але професійний рівень його хору та оркестру дуже високий, що допомагає музикантам на початку їхньої кар’єри", – сказав Маччарді.

Наразі контракт з Оксаною Линів укладено на три роки. "Якщо все буде успішно, як я і сподіваюся, ми зможемо продовжити трудову угоду за згодою сторін", — сказав Маччарді.

Що відомо

  • Оксана Линів — українська диригентка, народилась у Львівській області, в місті Броди. Перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, фундаторка і головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.
  • У липні 2021 року вона стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі в Німеччині, а через місяць під час офіційних заходів до Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський нагородив диригентку орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Читайте більше

Оксана Линів: "Професія диригента наповнена стереотипами з минулого, що жінці ніколи не вдасться"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант