Гра на уяву, тоне – пливе, лялькові хованки: добірка ігор для домашнього дозвілля з дитиною

Гра на уяву, тоне – пливе, лялькові хованки: добірка ігор для домашнього дозвілля з дитиною

Гра на уяву, тоне – пливе, лялькові хованки: добірка ігор для домашнього дозвілля з дитиною
ФОТО: РехеІs

Не уявляєте, чим зайняти дитину на карантині, коли немає можливості відвідувати ТРЦ, кінотеатри та спортивні секції? Тривалий карантин для дітей — не менш гнітюча перспектива, адже спілкування з однолітками зводиться до мінімуму. Суспільне зібрало добірку ігор для домашнього дозвілля з дитиною дошкільного та молодшого шкільного віку.

Гра на уяву

Психологи дуже радять гру «обмін місцями». Сенс дуже простий: дитина бачить перед собою якийсь предмет — наприклад, рослину. Завдання полягає в тому, що їй необхідно уявити себе на місці цього предмета. А ви маєте ставити питання. Наприклад, «Що ти перед собою бачиш?», «Як ти себе почуваєш?».

Гра «Здогадайся, що це?»

Дитина має заплющити очі. Дорослий їй дає різні предмети по черзі, які дитина спочатку обмацує, потім називає їх. Якщо вона не змогла визначити якийсь із предметів, нехай опише, який він був на дотик (холодний чи теплий, великий чи маленький, важкий чи легкий і т.д.).

Можливий перелік предметів: м'яч, ложка, годинник, дерев'яний кубик, гумка, книга, м’яка іграшка, прапорець, фломастер.

Така гра спрямована на розвиток образної пам’яті дитини.

Лялькові хованки

Грати можна вдень, але за умови, що на вікнах — щільні штори. Або ввечері, але тоді варто ввімкнути нічник. Ховатися будуть ляльки і м'які іграшки. За кожну іграшку, знайдену в темній кімнаті, дається п'ять очок, а у світлій – два.

Гра спрямована на те, щоб дитина могла побороти страх темряви.

Тоне – пливе

Підбираємо предмети з металу, пластмаси й дерева. Це можуть бути лінійки, ґудзики, ложки, олівці, цвяхи та ін. Пропонуємо дитині вгадати, що з них – потоне, а що – ні. Після чого перевіряємо, кидаючи їх у воду по черзі. Дидактична гра спрямована на розширення знань дитини про властивості води та різних предметів, розвиток пізнавального інтересу.

Гра «Що підходить?»

Розкладаємо картки з різними зображеннями: квітка, ліжко, стіл, кубики, гребінець. Потім називаємо слова: свято, сон, обід, гра, волосся. Дитина має підібрати картки, що викликають у неї асоціації з цими словами.

Метою гри є розвиток асоціативного мислення, короткочасної пам'яті.

Хто більше?

Сенс гри полягає в тому, що потрібно назвати якнайбільше предметів і явищ, які можуть бути: червоними, залізними, круглими, скляними, безкі­нечними і т.п..

Гра спрямована на розвиток дедукції та креативного мислення.

Читайте також:

Навчальні курси, лекції, відеолекторії: перелік безкоштовних онлайн-платформ для самоосвіти

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди