Навчальні курси, лекції, відеолекторії: перелік безкоштовних онлайн-платформ для самоосвіти

Навчальні курси, лекції, відеолекторії: перелік безкоштовних онлайн-платформ для самоосвіти

Навчальні курси, лекції, відеолекторії: перелік безкоштовних онлайн-платформ для самоосвіти
ФОТО: Суспільне Чернігів

Гуманітарні науки, антропологія, медицина, мода та соціум: з усім цим можна ознайомитися, сидячи вдома. Суспільне підготувало для вас добірку онлайн-платформ для самоосвіти на карантині.

Платформа онлайн-освіти Prometheus

Prometheus — український громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів. Платформа безкоштовно надає онлайн-доступ до курсів, а також там можуть публікувати та розповсюджувати свої курси викладачі, університети та приватні компанії.

Найбільш популярні теми курсів на платформі Prometheus: бізнес, IT, англійська мова, особистий розвиток, проєктний менеджмент, державна служба, для освітян, громадянська освіта.

Дистанційна платформа громадянської освіти ВУМ

На платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану можна знайти навчальні курси, сформовані з відеолекцій, практичних завдань та контрольних запитань. Це курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків із бізнесу та соціальної сфери. Теми навчальних курсів пов`язані з: персональним розвитком та реалізацією вашого потенціалу, підприємництвом як механізмом якісного розвитку громади й суспільства, розумінням побудови та діяльності відкритого суспільства і його формування в Україні.

Усі матеріали та курси, зібрані на сайті, є безкоштовними.

Онлайн-відеолекторій WiseCow

Відеолекторій WiseCow містить 9 розділів: література, кіно, мистецтво, музика, журналістика, театр, історія, мода та соціум, а також розділ «Міста» – карта соціальних ініціатив України та афіша подій. У кожному з розділів – по десять курсів. Кожен курс, у свою чергу, вміщує по десять відео та десять додаткових матеріалів.

Онлайн-курси Coursera

Coursera пропонує своїм користувачам сотні онлайн-курсів із різних дисциплін. У разі успішного закінчення користувач отримує сертифікат про проходження курсу.

Coursera співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн. Наразі пропонують курси в галузях: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші.

Кожен із навчальних курсів доступний безкоштовно, але для тих, хто хоче отримати сертифікат із персональною верифікацією, передбачені платні (30-40 доларів) сертифікати для окремих курсів.

Тривалість навчального процесу різна. Найкоротші – по три тижні. Найбільш поширені тут – шеститижневі. Такі, що передбачають 10 тижнів навчання й більше, складають близько 27 % від загальної кількості.

Просвітницький портал Arzamas

Місія проєкту полягає в поширенні серед аудиторії гуманітарного знання, а також у наданні широкому колу Інтернет-користувачів можливості знайомитися з лекціями та статтями визнаних вчених, дослідників, критиків у сфері гуманітарних наук абсолютно безкоштовно.

Основа сайту — курси з історії, літератури, мистецтва, антропології, філософії, про культуру й людину. Це – 15-хвилинні аудіо- або відеолекції, прочитані вченими, і матеріали, підготовлені редакцією: довідкові замітки й довгі статті, фотогалереї та кінохроніки, інтерв'ю з фахівцями і списки літератури, які додатково розкривають тему.

Також на сайті є «Журнал» — розділ, у якому щотижня публікуються матеріали, не пов'язані безпосередньо з темами курсів: шпаргалки, рідкісні архівні документи, рекомендації, огляди, монологи фахівців і багато іншого.

Читайте також:

З 8 листопада у Чернігові всіх невакцинованих працівників освіти відсторонять від роботи

На початок